24 maja 2020 

 

1. Dziś obchodzimy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie” (J 12,32). Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela. Po złożonej z samego siebie Ofierze Nowego i Wiecznego Przymierza wszedł do chwały Ojca, aby wstawiać się za nami i przygotować nam miejsce. 

2. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI dzisiaj modlimy się też za Kościół w Chinach. Ofiarujmy dar modlitwy i codziennej pamięci o prześladowanych braciach w wierze; prośmy Pana Boga, aby i oni mogli cieszyć się paschalną radością Chrystusowego Kościoła.

3. Informujemy, że w naszym kościele we Mszach św. i nabożeństwach może uczestniczyć 60 osób. Jednocześnie przypominamy, że transmitowana na żywo z naszego kościoła jest tylko Msza św. w niedzielę o godz. 10.00. Zachęcamy do udziału w Eucharystii w naszym kościele parafialnym.

4. Spotkania z grupami parafialnymi pozostają zawieszone.  

5. Zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych ku czci Matki Najświętszej codziennie o godz. 16.30. Do soboty włącznie w ramach nabożeństwa majowego odmawiać będziemy Nowennę do Ducha Świętego. 

6. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do naszego kościoła od rannej do wieczornej Eucharystii. 

7. We wtorek nabożeństwo do św. S. Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.15.

8. Również we wtorek, 26 maja, obchodzimy Dzień Matki. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Wszystkich zapraszamy na wspólną Eucharystię i modlitwę o godz. 17.00, podczas której przez wstawiennictwo Najświętszej z wszystkich matek, Maryi, będziemy dziękować Bogu za nasze mamy, za ich dobre serca i ręce, będziemy prosić o potrzebne łaski w ich codziennym życiu.

9. W środę w naszym sanktuarium będziemy oddawać się pod opiekę Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nowenny o godz. 16.30. 

10. W czwartek, 28 maja, przypada 39. rocznica śmierci sługi Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego. Pamiętajmy, że Prymas Polski oddał nasz naród w macierzyńską niewolę Maryi. Starajmy się wypełniać jego testament, a jednocześnie módlmy się o jego szybką beatyfikację.

11. W piątek koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.15.

12. W sobotę zapraszamy na nabożeństwo wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci o godz. 16.00. 

13. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00.

14. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia „Gość Niedzielny” i „Niedziela”.

15. Spotkanie organizacyjne młodzieży, która przygotowuje się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz ich rodziców odbędzie się w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30

16. Powoli dopełnia się czas wielkanocnej radości. Przypominamy wiernym o przykazaniu kościelnym, wynikającym z troski o nasze duchowe dobro, które mówi: „Przynajmniej raz w roku, w okresie wielkanocnym, przyjąć Komunię Świętą”. Przykazanie to możemy realizować do Niedzieli Trójcy Świętej, czyli do 7 czerwca.

17. W przyszłą niedzielę, 31 maja, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego, tzw. Zielone Świątki. Niedzielata kończy okres wielkanocny. Wigilię tej uroczystości będziemy świętować już w sobotę, 30 maja.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 26 V – św. Filip Nereusz (1515-1595), wychowawca młodzieży i opiekun ludzi chorych, którym poświęcił się bez reszty.
  • 29 V – św. Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, wielka wychowawczyni i opiekunka dzieci i młodzieży.

18. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Zofię Plichtę. Polećmy ją i zmarłych z naszych Miłosierdziu Pana: Wieczny odpoczynek… 

 

f