21 czerwca 2020 r. 

1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych codziennie o godz. 16.30 wynagradzamy Bożemu Sercu za grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze. 

2. Dzisiaj, podczas Mszy świętej o godz. 11.30, dzieci z naszej parafii będą przeżywały rocznicę Pierwszej Komunii Świętej. Prosimy w naszych modlitwach, aby Pan Bóg im błogosławił.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

4. We wtorek, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny. 

5. Nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II, również we wtorek o godz. 16.15.

6. W środę, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. Ciesząc się narodzinami Świętego Jana Chrzciciela, warto zastanowić się nad swoim życiem, nad zgodnością naszych czynów, słów i postaw z wyznawaną przez nas wiarą i pobożnością. Tego dnia, młodzieży z naszej parafii i z całego dekanatu, sakramentu bierzmowania w kościele w Szczytnej o godz. 17.00, udzieli Biskup Marek Mendyk, Biskup Świdnicki. Prośmy w naszych modlitwach, aby ten sakrament była dla młodzieży prawdziwym umocnieniem ich wiary.  

7. Jak w każdą środę w naszym kościele wieczorną Eucharystię tej uroczystości poprzedzimy Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30, która połączona będzie z nabożeństwem czerwcowym. 

8. W piątek Koronka do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.15.

9. Również w piątek przypada liturgiczne wspomnienie św. Zygmunta Gorazdowskiego, założyciela Sióstr Józefitek. Obejmijmy tego dnia całe Zgromadzenie Sióstr Józefitek modlitwą, wypraszając Boże błogosławieństwo i opiekę Świętego Patrona. 

10. W sobotę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Nieustającej Pomocy, Patronki naszego sanktuarium. Serdecznie zapraszamy parafian, gości i kuracjuszy do uczestnictwa w Eucharystii o godz. 17.00. O godz. 16.00 modlitwa różańcowa wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci. 

11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00

12. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia dzisiaj „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. 

13. Zbliża się koniec roku katechetycznego i szkolnego. Warto w modlitwach nie tylko prosić, ale i dziękować za otrzymane dobro, za przeżyty czas z Bogiem. Niech nie zabraknie tego dziękczynienia w nadchodzących dniach. Będziemy też prosić o dobre przeżycie czasu wakacji. 

14. Trwają zapisy dzieci do przedszkoli i do szkół. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale formalności związane z udziałem dziecka w nauce religii, rodzice powinni dopełnić w przedszkolu, szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej. Wzór oświadczenie rodziców, deklarujących udział swojego dziecka w lekcjach religii, znajduje się na stronie internetowej naszej parafii. 

15. Solenizantom i jubilatom nadchodzącego tygodnia, składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom, gościom i kuracjuszom życzymy błogosławionego czasu. 

16. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Stanisława Fiedora. Polećmy jego i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

f