28 czerwca 2020

 

1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe do wtorku włącznie o godz. 16.30.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

3. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.15. 

4. W środę powierzymy naszą codzienność Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 16.30. zachęcamy do wspólnej modlitwy. 

5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. O godz. 16.30 nabożeństwo powołaniowe prowadzone przez Towarzystwo Przyjaciół Świdnickiego Seminarium. 

6. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych i następnie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Msza Święta wynagradzająca Bożemu Sercu w naszym kościele o godz. 17.00. 

7. W sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece naszą codzienność. Serdecznie zapraszamy na pierwszosobotnie nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Matki Bożej o godz. 16.30 i następnie na Eucharystię. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00

8. W tym tygodniu odwiedziny chorych odbędą się w piątek i w sobotę od godz. 9.00. W piątek z posługą uda się kapłan do tych chorych, których odwiedza ks. Mateusz Junior, a w sobotę do tych, którym posługuje ks. Mateusz Senior.

9. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tych godzinach czynna będzie biblioteka parafialna do której zapraszamy.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

11. Trwają zapisy dzieci do przedszkoli i do szkół. Zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, organizowanie zajęć z religii nie dokonuje się automatycznie, ale formalności związane z udziałem dziecka w nauce religii, rodzice powinni dopełnić w przedszkolu, szkole podstawowej oraz ponadpodstawowej. Wzór oświadczenie rodziców, deklarujących udział swojego dziecka w lekcjach religii, znajduje się na stronie internetowej naszej parafii.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 29 VI – święci Apostołowie Piotr (†około 64 lub 67) i Paweł (†około 67 lub 66), dwa największe filary Chrystusowego Kościoła; obaj byli współzałożycielami gminy chrześcijańskiej w Rzymie, obaj w tym mieście oddali dla Chrystusa swoje życie, również w Rzymie są ich relikwie. 
  • 3 VII – św. Tomasz Apostoł (†67), należał do grona Dwunastu powołanych przez Pana Jezusa, zaniósł Ewangelię aż do Indii i tam poniósł śmierć męczeńską.

 

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Parafianom, gościom i kuracjuszom życzy wielu łask Bożych. 

f