5 lipca 2020

 

1. Dziś przypada pierwsza lipcowa niedziela. Niech trwające wakacje i urlopy będą okazją do pogłębienia wiary przeżywanej w bezpośrednim kontakcie z przyrodą. Przez piękno ziemi przemawia do nas sam Stwórca. Zechciejmy dla Niego otworzyć nasze serca i umysły. Jednocześnie nie zapominajmy, że każdy z nas, jako katolik, ma obowiązek uczestniczenia w niedzielnej Mszy Świętej, która jest źródłem ożywczej łaski, przynosi pokój i zbawienie. 

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. W poniedziałek, 6 lipca, w liturgiczne wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, przypada święto patronalne Apostolstwa Chorych, związane ze wspomnieniem Najświętszej Maryi Panny Uzdrowienia Chorych. Naszą modlitewną pamięcią obejmijmy tych, którzy starają się pomagać duchowo wszystkim chorym, cierpiącym i seniorom z naszej wspólnoty parafialnej.

4. We wtorek nabożeństwo do św. S. Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.30.

5. Podczas środowej nowenny o godz. 16.30, powierzamy Matce Nieustającej Pomocy, nasze prośby i błagania. 

6. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30.

7. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tych godzinach czynna będzie również biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy. 

8. Zachęcamy do czytania pracy katolickiej. Do nabycia jest „Gość Niedzielny” i „Niedziela”. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 8 VII – św. Jan z Dukli (1414-1484), prezbiter, niezwykle gorliwy franciszkanin, związany z Krosnem, ze Lwowem i z Poznaniem; słynął z wiedzy teologicznej i daru prorokowania.
  • 11 VII – św. Benedykt (480-547), opat, napisał regułę, która stała się podstawą dla wielu rodzin zakonnych na Zachodzie; św. Paweł VI w 1964 roku ogłosił go głównym patronem Europy.

 

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom, gościom, kuracjuszom i turystom, życzymy wielu łask Bożych. 

f