12 lipca 2020 

 

1. Dziś przypada kolejna lipcowa niedziela. W czasie wakacji i urlopów nie zapominajmy o świętowaniu dnia Pańskiego. Niech na trasach wakacyjnych wędrówek nie zabraknie świątyń. W każdej z nich na spotkanie z nami czeka Zbawiciel – Jezus Chrystus. Pamiętajmy, aby nasze zachowanie w czasie ich zwiedzania było nacechowane powagą i należną czcią dla Boga obecnego w Najświętszym Sakramencie. Pamiętajmy o godnym stroju, o ciszy i choćby krótkiej modlitwie uwielbienia.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. W poniedziałek, 13 lipca, przypada kolejny Dzień Fatimski. Serdecznie zapraszamy czcicieli Matki Bożej Fatimskiej do udziału w Eucharystii o godz. 17.00 i następnie w różańcu fatimskim i procesji wokół kościoła. 

4. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.30. 

5. W środę kierujemy nasze prośby do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas nowenny o godz. 16.30 prosimy Ją we wszystkich naszych osobistych, rodzinnych i wspólnotowych potrzebach.

6. W czwartek, 16 lipca, w liturgii wspominamy Najświętszą Maryję Pannę z Góry Karmel. Właśnie na Górze Karmel (północno-zachodni Izrael) duchowi synowie proroka Eliasza prowadzili gorliwe życie modlitwy. Z powodu prześladowań przenieśli się do Europy i dali początek nowemu zakonowi – karmelitów, który wpisał się w historię i duchowe oblicze Kościoła. Święci, których wydały zakony karmelitańskie, należą do najpopularniejszych. W tym gronie jest Święta Teresa od Dzieciątka Jezus, a spośród Polaków znany jest Święty Rafał Kalinowski. 

7. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel przypomina nam o jeszcze innym ważnym rysie duchowości chrześcijańskiej, a mianowicie o szkaplerzu. Dziś wielu z nas nosi medaliki szkaplerzne. Zadbajmy o to, aby nie była to tylko dekoracja stroju. Niech to będzie znak naszej religijności, noszony z wiarą i miłością. Prośmy też Matkę Bożą, abyśmy mogli dojść szczęśliwie do naszej Góry Karmel, którą jest Chrystus. 

8. Również w czwartek, 16 lipca, w naszym kościele odbędzie się Koncert Muzyki Kameralnej o godz. 19.30. Wystąpią Roman Perucki (organy) i Maria Perucka (skrzypce). Wstęp wolny. Zapraszamy do udziału. 

9. W piątek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00, w sobotę w tej godzinie czynna będzie również biblioteka parafialna, do której zapraszamy. 

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia: „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 13 lipca – Święci Andrzej Świerad (†1030-1034), z pochodzenia Polak, i jego uczeń Benedykt (†1033-1037), dwaj pustelnicy, prowadzący niezwykle surowe życie na terenie dzisiejszych Węgier.
  • 15 lipca – św. Bonawentura (1218-1274), biskup i doktor Kościoła, jeden z najwybitniejszych teologów średniowiecza.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Parafianom, gościom, kuracjuszom i turystom życzymy wielu łask Bożych. 

f