19 lipca 2020 r. 

1. Pamiętajmy o właściwym wykorzystaniu podarowanego nam czasu wakacji. To nie jest czas wolny od przykazań Bożych i kościelnych. Niech sprzyja pogłębieniu naszych relacji z Bogiem, umocnieniu wiary, nawróceniu. Temu właśnie służy każda niedzielna Eucharystia. Nie rezygnujmy z tego najcenniejszego realnego spotkania z Panem Jezusem, tak łatwo zasłaniając się wakacjami, oddaleniem świątyni. Wierzyć w Chrystusa – to znaczy być Jego świadkiem wobec bliźnich i świata; to znaczy być światłem dla współczesnego świata.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.30.

4. W środę zapraszamy na modlitwę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas nowenny o godz. 16.30.

5. W piętek nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. Zapraszamy do wspólnej modlitwy. 

6. W ostatnią sobotę miesiąca zapraszamy na modlitwę o godz. 16.30 wraz z grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci. 

7. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie czynna będzie również biblioteka parafialna, do której zapraszamy. 

8. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia dzisiaj: „Gość Niedzielny” oraz „Niedziela”. 

9. Można wesprzeć remont świdnickiej katedry, nabywając w zakrystii cegiełkę ze słodką zawartością w cenie 20 złotych.  

10. Są jeszcze wolne intencje mszalne o godz. 7.00 w lipcu i w sierpniu. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, które możemy ofiarować za żywych i za zmarłych. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 VII – św. Maria Magdalena, uwolniona przez Pana Jezusa od siedmiu złych duchów (Mk 16,9; Łk 8,2), wraz z innymi niewiastami troszczyła się o wędrujących z Nim ludzi; została nazwana Apostołką Apostołów, ponieważ to ona pierwsza zaniosła im radosną wieść o zmartwychwstaniu Pana.
  • 23 VII – św. Brygida (1303-1373), zakonnica, w 1999 roku ogłoszona przez św. Jana Pawła II współpatronką Europy.
  • 24 VII – św. Kinga (1234-1292), córka króla węgierskiego Beli IV, żona polskiego księcia Władysława Wstydliwego, która po śmierci męża wstąpiła do zakonu klarysek i dalsze swoje życie poświęciła dla ubogich; św. Jan Paweł II kanonizował ją w 1999 roku.
  • 25 VII – św. Jakub Apostoł (†44), powołany przez Jezusa razem ze swym bratem Janem, jako jeden z Jego pierwszych uczniów, poniósł śmierć męczeńską ścięty mieczem na rozkaz Heroda.
  • 25 VII – św. Krzysztof (†około 250), męczennik, jeden z Czternastu Wspomożycieli, czyli szczególnych patronów, m.in. chrześcijańskiej młodzieży, farbiarzy, flisaków, introligatorów, marynarzy, pielgrzymów, kierowców i podróżnych, przewoźników, tragarzy, turystów i żeglarzy, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Parafianom, gościom, kuracjuszom i turystom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. 

f