26 lipca 2020

 

1. Trwa czas wakacji, urlopów. Bywa, że zapatrzeni w siebie, nie dostrzegamy tych, którzy pozostali na uboczu, którzy może w szczególny sposób potrzebują naszej pomocy. Nie wszyscy mają radosne wakacje. Pamiętajmy o pracy rolników podczas żniw, szanujmy ich trud. 

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

3. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.30. 

4. W naszych modlitwach, szczególnie podczas środowej Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30, pamiętajmy o tych z naszych rodzin i z naszej wspólnoty parafialnej, którzy wyjechali w różne zakątki świata, zwłaszcza o dzieciach i młodzieży. 

5. W piątek zapraszamy na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30. 

6. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Ze szczególną czcią zwracamy się ku Niepokalanemu Sercu Matki. Podczas pierwszosobotniego nabożeństwa o godz. 16.30 powierzymy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność. Odwiedziny chorych, którym posługuje ks. Mateusz Senior od godz. 9.00. 

7. Również w sobotę, 1 sierpnia, mija 76. rocznica wybuchu powstania warszawskiego. Poległym za wolność Ojczyzny jesteśmy winni naszą modlitewną pamięć.

8. W przyszłą niedzielę, 2 sierpnia, przypada odpust Porcjunkuli, związany z osobą Świętego Franciszka z Asyżu. Warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim przynajmniej modlitwy Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. Skorzystajmy z tej nadzwyczajnej łaski darowania kar doczesnych za grzechy odpuszczone w sakramencie pojednania, a jeszcze przez nas nienaprawione. 

9. W tym tygodniu wyrusza Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Ze względu na stan epidemii, w tym roku ma ona wymiar symboliczny. Zapisy do grupy 7 Duchowego uczestnictwa i wsparcia w zakrystii. Podczas pielgrzymki w dniach od 31 lipca do 9 sierpnia w naszej parafii odbywać się będą spotkania modlitewne grupy 7 po Mszy świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie czynna będzie biblioteka parafialna do której serdecznie zapraszamy.  

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.

12. W sierpniu o godz. 7.00 są jeszcze wolne intencje mszalne. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, które można ofiarować za żywych lub za zmarłych. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 29 VII – św. Marta, siostra Łazarza i Marii.
  • 31 VII – św. Ignacy z Loyoli (1491-1556), prezbiter, założyciel zakonu jezuitów, wybitny teolog, dla którego najważniejszy był radykalizm chrześcijański.
  • 1 VIII – św. Alfons Maria Liguori (1696-1787), biskup i doktor Kościoła, gorliwy spowiednik, misjonarz i kaznodzieja, jeden z największych pisarzy chrześcijańskich, założyciel zgromadzenie ojców redemptorystów.

13. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom, gościom, kuracjuszom i turystom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu. 

14. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczność Helenę Wróbel. Polećmy ją i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

f