2 sierpnia 2020

 

1. Rozpoczęliśmy sierpień. W tym miesiącu ze wszystkich stron Polski i Europy tysiące pielgrzymów zdążają na Jasną Górę. Łączmy się w modlitwie z tymi, którzy podjęli trud wyjścia na pątnicze szlaki. Włączmy się też w wielką modlitwę o trzeźwość naszego narodu. 

2. W dzisiejszą niedzielę przypada odpust Porcjunkuli, związany z postacią Świętego Franciszka z Asyżu. Przypominamy, że warunkiem jego uzyskania jest nawiedzenie jakiegokolwiek parafialnego kościoła i odmówienie w nim modlitwy przynajmniej Ojcze nasz i Zdrowaś Maryjo, stan łaski uświęcającej i przyjęcie Komunii św. tego dnia lub w jego pobliżu, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża oraz wyzbycie się przywiązania do grzechu, nawet lekkiego. Odpust ten można uzyskać od południa 1 sierpnia do północy 2 sierpnia. 

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

4. Trwa Piesza Pielgrzymka Diecezji Świdnickiej na Jasną Górę. Spotkania Grupy 7 Duchowego Uczestnictwa w naszej parafii do soboty włącznie po Mszy świętej wieczornej. 

5. We wtorek nabożeństwo do św. Siostry Faustyny wraz z modlitwą do św. Jana Pawła II o godz. 16.30. Również we wtorek, 4 sierpnia, w liturgii wspominamy Świętego Jana Marię Vianneya, patrona proboszczów. Przez jego wstawiennictwo dziękujemy Panu Bogu za dar kapłanów i ich posługę. Tego dnia modlitwą ogarniamy naszego proboszcza, ks. prałata Antoniego, wypraszając dla niego potrzebne łaski. 

6. W środę podczas nowenny o godz. 16.30 zanosimy nasze prośby do Najświętszej Maryi Panny.

7. W czwartek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego. Fakt przemienienia pozwala Apostołom i nam zrozumieć, jak niepełne są nasze wyobrażenia o Bogu. Przemienienie Pańskie to święto radości i nadziei, że przyjdzie czas, kiedy Pan odmieni nas wszystkich. 

8. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. W czwartek podczas Mszy świętej o godz. 17.00 dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Kościele, także z naszej wspólnoty parafialnej. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Świdnickiego Seminarium. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. O godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych i następnie nabożeństwo pierwszopiątkowe. Eucharystia wynagradzająca Sercu Jezusowemu o godz. 17.00. Spowiedź święta w czwartek i w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00. 

9. W piątek od godz. 9.00 odwiedziny chorych, którym posługuje ks. Mateusz Junior. 

10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie czynna będzie biblioteka parafialna, do której serdecznie zapraszamy. 

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. 

12. Są jeszcze wolne intencje mszalne w sierpniu. Zachęcamy do zamawiania Mszy świętych, które można ofiarować za żywych i za zmarłych. 

13. Można wesprzeć remont świdnickiej katedry, nabywając w zakrystii cegiełkę ze słodką zawartością w cenie 20 złotych.  

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 8 VIII – św. Dominik (ok. 1170-1221), prezbiter, założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia

 

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Wszystkim parafianom, gościom, turystom i kuracjuszom życzymy wielu łask Bożych w nadchodzącym tygodniu.

15. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołała do wieczności Jacka Brauna i Irenę Śmielę. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

f