23 sierpnia 2020

 

1. Przed nami ostatni tydzień sierpnia – miesiąca trzeźwości, a dla wielu ostatnie dni urlopów i wakacji. Starajmy się jak najlepiej wykorzystywać ten czas na pogłębienie naszych wzajemnych relacji rodzinnych czy przyjacielskich, na dobrą lekturę i budujące rozmowy. 

2. Dzisiaj przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Stalinizmu i Nazizmu. Dzień ten został ustanowiony przez Parlament Europejski w 2008 roku, a termin jego obchodu związany jest z datą podpisania paktu Ribbentrop-Mołotow. Po raz pierwszy był publicznie obchodzony dopiero w 2011 roku w Warszawie. Dziś, gdy tak często podważa się i relatywizuje fakty historyczne, próbuje się naginać historię w imię tzw. poprawności politycznej, nie możemy o tym zapominać. Tego dnia módlmy się o dobre owoce ich cierpień dla przyszłych pokoleń. 

3. Spowiedź święta w naszym kościele w ciągu tygodnia codziennie jest pół godziny przed Mszą świętą poranną i wieczorną.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

5. We wtorek podczas nabożeństwa o godz. 16.30, modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny oraz św. Jana Pawła II. 

6. W środę ponownie nasze myśli i serca skierujemy na Jasną Górę, aby uczcić Najświętszą Maryję Pannę Częstochowską. Można powiedzieć, że jest to bardzo polskie święto. Czym jest i czym powinna być dla nas Jasna Góra, przypominał Święty Jan Paweł II, gdy mówił: „Na Jasną Górę przychodzimy do Matki Boga z wielowiekowym już depozytem naszego zawierzenia, które jest dziedzictwem całych pokoleń”. To nasze zawierzenie Pani Jasnogórskiej w naszym kościele ponowimy również podczas Nowenny do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 16.30.

7. W piątek zapraszamy do wspólnej modlitwy podczas nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego o godz. 16.30.

8. W ostatnią sobotę miesiąca o godz. 16.30 modlić się będziemy wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci. 

9. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie czynna będzie również biblioteka parafialna, do które serdecznie zapraszamy. 

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia jest „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 24 VIII – św. Bartłomiej Apostoł (†około 70), powołany przez Pana Jezusa do grona Dwunastu.
  • 27 VIII – św. Monika, matka św. Augustyna (354-430), która swoją wytrwałą modlitwą wyprosiła jego nawrócenie.
  • 28 VIII – św. Augustyn (354-430), syn św. Moniki, po nawróceniu został biskupem i wybitnym teologiem; doktor Kościoła.
  • 29 VIII – św. Jan Chrzciciel w tajemnicy swojego męczeństwa.

11. Solenizantom i jubilatom tygodnia składamy najserdeczniejsze życzenia. Parafianom, gościom, turystom i kuracjuszom życzymy wielu Bożych łask w nadchodzącym tygodniu.

12. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Krystynę Radwan-Mikulec i Janinę Bromilską. Polećmy je i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek…

f