30 sierpnia 2020 r. 

 

1. Wakacje, urlopy dobiegają końca. Na progu nowego roku szkolnego Kościół apeluje o dołożenie wszelkich starań, aby uczestnictwo dzieci i młodzieży w katechezie szkolnej było od samego początku pełne świadomego zaangażowania. Przypominamy rodzicom, że edukacja szkolna i katechetyczna powinna być przedmiotem ich szczególnej troski. Rodzina jest pierwszym miejscem, w którym dzieci zdobywają wychowanie, także religijne. Szkoła, katecheza i Kościół nigdy nie zastąpią rodziców.

2. Dzieci i młodzież zapraszamy w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 na Mszę św. z okazji nowego roku szkolonego. Zapraszamy także pierwszoklasistów z tornistrami, które poświęcimy.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii. 

4. We wtorek podczas nabożeństwa o godz. 16.30, modlić się będziemy przez wstawiennictwo św. Siostry Faustyny oraz św. Jana Pawła II. 

5. We wtorek przypada 81. rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszą powinnością jest pamiętać o poległych w obronie Ojczyzny w latach 1939-1945 na frontach i w obozach oraz o pomordowanych po zakończonej wojnie w więzieniach politycznych. Prośmy Pana, aby ofiara ich życia nie była daremna.

6. W tym dniu o godz. 12.00 przy Pomniku Wołyńskim odbędzie się modlitwa w intencji poległych podczas II wojny światowej. Wieczorem o godz. 17.00 zapraszamy na Eucharystię do naszego kościoła.

7. W dniu 1 września z inicjatywy papieża Franciszka od 2015 roku w Kościele obchodzimy Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia. Jest to odpowiedź na trwający w świecie kryzys ekologiczny, głośne wołanie o ochronę dóbr naturalnych na naszej planecie i mądre, racjonalne ich wykorzystywanie.

8. Te i inne osobiste intencje przedstawimy Matce Bożej Nieustającej Pomocy podczas środowej nowenny o godz. 16.30.

9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Zachęcam wszystkich do skorzystania z sakramentu pokuty, aby z czystym sercem rozpocząć nowy rok szkolny i katechetyczny. Okazja do Spowiedzi będzie w czwartek i piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00.

10. W czwartek o godz. 16.30 zapraszamy na nabożeństwo w intencji powołań kapłańskich. Będziemy też prosili Pana o liczne i święte powołania kapłańskie również z naszej wspólnoty parafialnej. Nabożeństwo poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Świdnickiego Wyższego Seminarium Duchownego. Po Mszy św. spotkanie Towarzystwa Przyjaciół Seminarium w salce na plebani. 

11. W pierwszy piątek o godz. 16.00 zapraszamy na zmianę tajemnic różańcowych, po niej na Koronkę do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo pierwszopiątkowe. Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będziemy wynagradzali Sercu Jezusa za zniewagi i grzechy poczynione względem Jego Najświętszego Serca,

12. Odwiedziny u chorych i seniorów naszej parafii z posługą sakramentalną odbędą się w sobotę dopołudnia

13. Pierwszosobotnia Msza św. z nabożeństwem ku czci Niepokalanego Serca Maryi rozpocznie się w naszym kościele o godz. 16.30. Niech to będzie okazja do oddania codziennych spraw, a zwłaszcza związanych z początkiem roku szkolnego, naszej niebieskiej Matce.

14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie czynna będzie również biblioteka parafialna, do które serdecznie zapraszamy. 

15. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia jest „Niedziela” oraz „Gość Niedzielny”. 

16. Od przyszłego tygodnia wznawiamy spotkania z grupami parafialnymi oraz wydawanie naszego tygodnika „Wniebowzięta”

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 3 IX – św. Grzegorz Wielki (ok. 540-604), papież, wybitny teolog i reformator, doktor Kościoła.
f