28 lutego 2021 r.

1. W centrum liturgii drugiej niedzieli Wielkiego Postu Kościół stawia Jezusa, który na górze Tabor ujawnia trzem wybranym uczniom prawdę, że jest umiłowanym Synem Boga Ojca. Niech czas Wielkiego Postu będzie dla nas okazją nieustannego odkrywania prawdy o Tym, który na ołtarzach naszych świątyń ofiarowując się Bogu za nas, staje się pokarmem na życie wieczne.

2. Jak co roku druga niedziela Wielkiego Postu to niedziela Ad Gentes – Dzień Modlitw, Postu i Solidarności z Misjonarzami. Po Mszach Świętych zbiórka do puszek na ten cel.

3. We wszystkie piątki Wielkiego Postu będziemy rozważać mękę Pana Jezusa w czasie Drogi Krzyżowej o godz. 16.00 dla dzieci oraz po Mszy Świętej wieczornej dla dorosłych. W każdą niedzielę Wielkiego Postu Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Składane przy okazji uczestnictwa w tych nabożeństwach ofiary na tacę, przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do naszej świątyni od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Porządek nabożeństw o godz. 16.30 w bieżącym tygodniu będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. Jutro, 1 marca przeżywać będziemy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”, którzy są nazwani żołnierzami niezłomnymi. Przez lata starano się wymazać pamięć o nich z historii naszej Ojczyzny. Ich miłość do Ojczyny zasługuje na naszą pamięć, a przede wszystkim na pełną miłości modlitwę.

7. W pierwszy czwartek miesiąca o godz. 16.30, wraz z Towarzystwem Przyjaciół Świdnickiego Seminarium, modlić się będziemy o nowe, liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

8. W pierwszy piątek miesiąca, Bożemu Sercu pragniemy wynagradzać za popełnione grzechy. O godz. 15.45 zmiana tajemnic różańcowych, a po Drodze Krzyżowej dla dzieci będzie Koronka do Bożego Miłosierdzia. O godz. 17.00 Eucharystia wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.

9. W pierwszą sobotę miesiąca będziemy modlić się w intencji wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.30 będzie nabożeństwo różańcowe, a następnie Eucharystia wynagradzająca. W pierwszą sobotę miesiąca nie będzie odwiedzin duszpasterskich u chorych, ponieważ zostały one przesunięte na sobotę przed Niedzielą Palmową. Prosimy w zakrystii zgłaszać te osoby chore, które przed Świętami Wielkanocnymi chciałyby skorzystać z posługi duszpasterskiej.

10. Spowiedź święta w naszym kościele będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00. Zachęcamy do skorzystania z daru Bożego Miłosierdzia w czasie Wielkiego Postu.

11. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii rozpoczną się w piątą niedzielę Wielkiego Postu 21 marca i potrwają do środy 24 marca. Wygłosi je o. Zdzisław Świniarski, proboszcz i kustosz z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju.

12. Od dzisiaj ministranci z naszej parafii, po Mszach Świętych w niedzielę będą rozprowadzali palmy na Niedzielę Palmową, z których dochód przeznaczony jest na fundusz ministrancki. Cena jednej palmy wynosi 8 zł.

13. Zachęcamy do czytania katolickiej prasy. Dzisiaj można nabyć: Niedzielę, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego na marzec i nasz tygodnik Wniebowzięta.

14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie zachęcamy do korzystania z biblioteki parafialnej.

15. W przyszłą niedzielę podczas Mszy Świętej o godz. 11.30 modlić się będziemy wraz z Modlitewną Grupą Św. Józefa z naszej parafii. Więcej informacji na temat tej wspólnoty znajduje się w tygodniku „Wniebowzięta”.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• 4 marca – św. Kazimierz (1458-1484), królewicz, pobożny czciciel Niepokalanej i Najświętszego Sakramentu, główny Patron Litwy.

16. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitości Bożych łask, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

17. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Zbigniewa Barańskiego. Polećmy jego i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci.