7 marca 2021 r.

1. Czas Wielkiego postu to czas naszej matanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg.

2. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej diakona Jarosława Biłozora, który będzie odbywał w Polanicy-Zdroju swoją praktykę duszpasterską. Księdzu Diakonowi życzymy błogosławieństwa Bożego i zapewniamy o naszej modlitwie na czas przygotowania do święceń kapłańskich.

3. W każdy piątek Wielkiego Postu w naszej parafii Droga Krzyżowa: dla dzieci o godz. 16.00 i dla dorosłych po Mszy Świętej wieczornej. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedzielę o godz. 16.00. Za udział w tych nabożeństwach można uzyskać łaskę odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami. Składane z okazji udziału w tych nabożeństwach ofiary na tacę przeznaczone są na kwiaty do Bożego Grobu.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Porządek nabożeństw w tym tygodniu o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek do Bożego Miłosierdzia.

6. Jutro, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka tradycja, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich niewiastach, zwłaszcza o matkach wielodzietnych rodzin, o samotnych pannach i wdowach, o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Polecajmy ich życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.

7. We wtorek, 10 marca rozpoczniemy dziewięciodniową nowennę przed uroczystością św. Józefa Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny. Nowennę będzie odprawiali po Mszy Świętej wieczornej. Zapraszamy do wspólnej modlitwy w tym szczególnym Roku św. Józefa.

8. W sobotę 13 marca przypada 8. rocznica wyboru papieża Franciszka na Stolicę Piotrową. Niech nasza modlitwa będzie wyrazem miłości do Głowy Kościoła powszechnego.

9. W piątą niedzielę Wielkiego Postu, czyli 21 marca, rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne, który wygłosi o. Zdzisław Świniarski, proboszcz i kustosz z Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Polanicy-Zdroju na Pokrzywnie. Rekolekcje potrwają do środy 24 marca. W czasie rekolekcji nie będzie tradycyjnej spowiedzi, dlatego prosimy, aby z tego sakramentu korzystać w przez cały czas Wielkiego Postu.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta”.

11. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej samej godzinie, zachęcamy do korzystania z naszej parafialnej biblioteki.

12. Ministranci po każdej Mszy Świętej rozprowadzają palmy na Niedzielę Palmową, z których dochód jest przeznaczony na fundusz ministrancki. Cena jednej palmy wynosi najniższa 8 zł.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Matki Najświętszej na każdy dzień.

14. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: Józefa Mokrzyckiego, Henryka Gajewskiego, Michała Kmiecia, Teresę Pitułę i Mieczysława Koniecznego. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…