28 marca 2021 r.

1. Rozpoczynamy świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Zapraszamy dzisiaj na ostatnie Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16.00. Składane przy tej okazji ofiary na tacę są przeznaczone na kwiaty do Bożego Grobu.

3. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu do naszego kościoła od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. Porządek nabożeństw w Wielkim Tygodniu o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

5. Okazja do spowiedzi świętej będzie w poniedziałek, wtorek i środę od godz. 16.00.

6. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta Msza Wieczerzy Pańskiej w naszej świątyni o godz. 19.00 rozpocznie Święte Triduum Paschalne. Po zakończonej Eucharystii, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do ołtarza adoracji, nazywanego „ciemnicą”. Podczas procesji zostanie odśpiewany hymn „Sław języku tajemnicę”, za którego odmówienie w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Adoracja w „ciemnicy” potrwa do godz. 22.00. Nie będzie porannej Eucharystii o godz. 07:00.

7. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 07:00 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu w „ciemnicy”, prowadzona przez Grupy Apostolskiej z naszej parafii według wywieszonego porządku. W tym dniu Kościół nie sprawuje Eucharystii. Zapraszamy wiernych do udziału w Liturgii Męki Pańskiej, której szczytowym momentem jest adoracja krzyża. Za uczczenie krzyża w tym dniu można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. W naszym kościele liturgię rozpoczniemy o godz. 19.00. O godz. 18.30 zapraszamy do udziału w ostatniej Drodze Krzyżowej. Na zakończenie liturgii, Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do Grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 22.00. Przypominamy, że w Wielki Piątek obowiązuje post ścisły.

8. W Wielki Piątek przypada pierwszy piątek miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się w następnym miesiącu. Po Liturgii Męki Pańskiej rozpoczyna się nowenna przed niedzielą Miłosierdzia Bożego.

9. Również w Wielki Piątek 2 kwietnia, przypada 16. rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Przez Jego wstawiennictwo prośmy o potrzebne dla nas i naszych najbliższych łaski.

10. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja w Grobie Pańskim rozpocznie się od godz. 07:00, która podobnie jak w Wielki Piątek, będzie prowadzona przez Grupy Apostolskie, według wywieszonego porządku. Zachęcamy wiernych, aby w przedświątecznych obowiązkach znaleźli czas na adorację Najświętszego Sakramentu.

11. W Wielką Sobotę błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny od godz. 09.00 do godz. 15.00, co pół godziny. Obrzęd błogosławieństwa pokarmów w tym roku będzie odbywał się na zewnątrz. Prosimy, aby ustawiać się przed wejściem do kościoła i wokół kościoła z zachowaniem wszelkich norm i zasad bezpieczeństwa w związku z pandemią.

12. Liturgię Wigilii Paschalnej rozpoczniemy o godz. 19.00. Będziemy celebrować noc Paschy Pana – noc Jego przejścia ze śmierci do życia, a także Jego zmartwychwstanie, Jego zwycięstwo nad śmiercią, grzechem i szatanem. Na tę liturgię przynosimy ze sobą świece.

13. W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę o godz. 08:00 będzie w naszym kościele sprawowana Ciemna Jutrznia. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

14. W wielkanocny poranek Niedzieli Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 06:00, biciem dzwonów i radosnym śpiewem ogłosimy wszystkim, że Pan zmartwychwstał i jest z nami. W Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego Msze Święte w naszym kościele według następującego porządku: 06:00, 10:00, 11:30 i 17:00. Nie będzie Eucharystii o godz. 07:00 i 08:30.

15. W Poniedziałek Wielkanocny Msze Święte według niedzielnego porządku (07:00, 08:30, 10:00, 11:30, 17:00). Taca z tego dnia przeznaczona jest na Świdnickiego Seminarium i Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu.

16. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie tylko w Wielką Środę o godz. 16.00 do godz. 17:00.

17. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Do nabycia dzisiaj: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” na kwiecień, nasz tygodnik parafialny „Wniebowzięta” i specjalny numer „Gościa Niedzielnego” o św. Józefie.

18. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy obfitości Bożych łask i opieki Świętych Patronów.

19. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Bronisława Wójtowicz, Stanisław Bernacki, Tadeusz Paluch i Jan Barański. Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana. Wieczny odpoczynek…