1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem w Eucharystii. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Trwa miesiąc różańcowy październik. Matce Bożej pragniemy zawierzać nasze intencje podczas nabożeństw różańcowych, które w naszym kościele są codziennie o godz. 16.30.

3. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która w naszym kościele trwa od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. Nabożeństwa w tym tygodniu będą sprawowane o godz. 16.15 według porządku: we wtorek do św. siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.

6. Spotkania z grupami parafialnymi po wieczornych Eucharystiach według porządku: w poniedziałek Służby Liturgicznej; we wtorek Grupy Miłosierdzia; w piątek i w sobotę młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

7. W czwartek przypada wspomnienie św. Urszuli, dziewicy i męczennicy z IV wieku, Patronki Sióstr Urszulanek Unii Rzymskiej, której posługują w naszej parafii. Posługę Sióstr pragniemy zawierzać Panu Bogu i prosić o dar nowych powołań.

8. Po chórem są wyłożone karty wypominkowe. Prosimy, aby wypełniać je czytelnie podając adres, ponieważ za zmarłych z poszczególnych ulic w listopadzie będą sprawowane Msze Święte. Karty wypominkowe prosimy wrzucać do skarbony na filarze kościoła. Za złożone przy tej okazji ofiary – Bóg zapłać!

9. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. w sobotę w tej samej godzinie zapraszamy do biblioteki parafialnej.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Wniebowziętej” i „Gościa Niedzielnego” o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim i bł. Matce Czackiej.

11. W zakrystii można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok, które są w cenie 7 zł. Ofiary wspierają fundusz ministrancki.

12. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na Papieskie Dzieła Misyjne.

W TYM TYGODNIU PATORNUJĄ NAM:

  • 18 X – św. Łukasz, ewangelista, patron pracowników służby zdrowia,
  • 19 X – bł. ks. Jerzy Popiełuszko, kapelan „Solidarności”, obrońca praw człowieka,
  • 20 X – św. Jan Kanty, prezbiter, profesor Akademii Krakowskiej,
  • 22 X – św. Jan Paweł II, papież, filozof i teolog,

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask i opieki Matki Najświętszej oraz Świętych Patronów.

f