1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wysłuchać nasze wołanie pełne wiary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą tych, którzy głoszą Chrystusa.

3. Kończy się październik – miesiąc poświęcony Marce Bożej. Nabożeństwa różańcowe w naszym kościele do przyszłej niedzieli włącznie o godz. 16.30.

4. Codziennie w naszym kościele od rannej do wieczornej Eucharystii trwa adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy do indywidualnej modlitwy.

5. Porządek nabożeństw w nadchodzącym tygodniu o godz. 16.15 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego; w sobotę o godz. 16.30 różaniec wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6. W poniedziałek po Mszy Świętej wieczornej spotkanie Służby Liturgicznej a we wtorek – również po wieczornej Eucharystii – Grupy Miłosierdzia.

7.Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele w tym dniu, czyli 1 listopada będą sprawowane według następującego porządku: 07.00, 08.30, 10.00, 17.00 (nie ma Eucharystii o godz. 11.30). Msza Święta na cmentarzu, po której nastąpi procesja za zmarłych będzie sprawowana o godz. 14.00. We wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, 2 listopada w naszym kościele będę Msze Święte o następujących godzinach: 07.00, 10.00, 17.00.

8. Dodatkowa okazja do spowiedzi świętej będzie w piątek i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00.

9. Po chórem są wyłożone karty wypominkowe. Prosimy, aby wypełniać je czytelnie podając adres, ponieważ za zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic w listopadzie będą sprawowane Msze Święte. Karty wypominkowe prosimy wrzucać do skarbony na filarze kościoła. Za złożone przy tej okazji ofiary – Bóg zapłać!

10. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w środę od godz. 15.45 do godz. 16.15. W sobotę czynna będzie biblioteka parafialna od godz. 16.00 do godz. 17.00.

11. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Wniebowziętej” i „Gościa Niedzielnego” o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim i bł. Matce Czackiej.

12. W zakrystii można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok, które są w cenie 7 zł. Ofiary wspierają fundusz ministrancki.

13. Również w zakrystii można zamawiać intencje mszalne na przyszły rok.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 X – święci Apostołowie Szymon i Juda Tadeusz, według tradycji głosili wiarę w Mezopotamii i Persji, gdzie ponieśli śmierć męczeńską.

14. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask.

f