1. Dzień Rocznicy Poświęcenie Własnego Kościoła to okazja do uświadomienia sobie, że gdy modlimy się w świątyni, celebrujemy Eucharystię, jesteśmy przez Boga uświęcani , by dawać świadectwo naszej wiary.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. Nabożeństwa w tym tygodniu będą sprawowane o godz. 16.30 według następującego porządku: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Ponieważ jest to święto nakazane, w tym dniu mamy obowiązek uczestniczenie w Eucharystii. Msze Święte w naszym kościele będą sprawowane według następującego porządku: 07.00, 08.30, 10.00, 17.00 (nie ma Eucharystii o godz. 11.30). O godzinie 13:30 sprzed kościoła wyruszy procesja żałobna na cmentarz. Podczas niej będziemy modlić się za zmarłych kapłanów, budowniczych naszej świątyni, zmarłych parafian oraz zmarłych z naszych rodzin. O godzinie 14:00 na cmentarzu rozpoczniemy Eucharystię za zmarłych, po której odbędzie się procesja z pięcioma stacjami po cmentarzu. Będziemy również błogosławić groby.

5. We wtorek 2 listopada przypada Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte w naszym kościele o godz. 07.00, 10.00, 17.00.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenia cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Warunkami odpustu są: stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Spowiedź święta będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00.

8. W czwartek nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Świdnickiego Seminarium, które po wieczornej Eucharystii będzie miało swoje spotkanie w salce na plebani. Podczas Mszy Świętej o godz. 17.00 będziemy się modlić o dar nowych powołań.

9. W czwartek przypada wspomnienie liturgiczne św. Karola Boromeusza, który jest patronem Sióstr Boromeuszek, posługujących w naszej parafii. Pragniemy się modlić o błogosławieństwo Boże dla Sióstr i dar nowych powołań.

10. W piątek oddajemy cześć Sercu Pana Jezusa. O godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, nabożeństwo pierwszopiątkowe i o godz. 17.00 Eucharystia wynagradzająca Sercu Bożemu.

11. W sobotę o godz. 09.00 odwiedziny chorych. O godz. 16.15 rozpocznie się nabożeństwo różańcowe, a o godz. 17.00 zapraszamy do udziału w Eucharystii wynagradzającej Niepokalanemu Sercu Maryi.

12. W przyszłą niedzielę – 7 listopada – po Mszy Świętej o godz. 11.30 spotkanie rodziców i dzieci, które przygotowują się do I Komunii Świętej.

13. Po chórem są wyłożone karty wypominkowe. Prosimy, aby wypełniać je czytelnie podając adres, ponieważ za zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic w listopadzie będą sprawowane Msze Święte. Karty wypominkowe prosimy wrzucać do skarbony na filarze kościoła. Za złożone przy tej okazji ofiary – Bóg zapłać!

14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie czynna będzie biblioteka parafialna.

15. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego”, „Wniebowziętej” i „Gościa Niedzielnego” o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim i bł. Matce Czackiej.

16. Solenizantów i jubilatów tygodnia polecamy opiece świętych patronów.

f