1. Bóg prowadzi nas drogami prawdy i miłości. Dał nam przykazania, a więc jasne zasady, konkretne wymagania. Jezus nie bał się demaskować nieprawdziwych i nieuczciwych postaw. Dlatego miejmy odwagę zawsze stawać po stornie prawdy i uczciwości.

2. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. Nabożeństwa w tym tygodniu, będą sprawowane o godz. 16.30 według następującego porządku: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.

4. Spotkania z grupami parafialnymi po wieczornych Eucharystiach według następującego porządku: w poniedziałek Służby Liturgicznej; we wtorek Grupy Miłosierdzia.

5. Do końca listopada można uzyskiwać odpust zupełny za zmarłych pod zwykłymi warunkami.

6. We wtorek przypada święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki św. Jana na Lateranie, która jest katedrą Biskupa Rzymu, czyli Ojca Świętego Franciszka.

7. W czwartek 11 listopada będziemy świętować Narodowe Święto Niepodległości – 103. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. Msza Święta w intencji naszej Ojczyzny będzie sprawowana o godz. 10.00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.

8. W sobotę o godz. 08.30 rozpocznie się w kościele spotkanie Rodziny Radia Maryja.

9. Taca z przyszłej niedzieli będzie przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.

10. Trwamy w listopadowej modlitwie za zmarłych. Karty wypominkowe można składać do 15 listopada do skarbony na filarze kościoła. Prosimy, aby wypełniać je czytelnie, podając adres, ponieważ za zmarłych z rodzin z poszczególnych ulic są sprawowane Eucharystie, według wywieszonego harmonogramu. Wyrażamy serdeczne Bóg zapłać, za złożone przy tej okazji ofiary.

11. Kancelaria parafialny czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00, a w sobotę w tej godzinie zapraszamy do biblioteki parafialnej.

12. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Małego Gościa Niedzielnego na listopad, Wniebowziętej i Gościa Niedzielnego o bł. kard. Wyszyńskim i bł. Matce Czackiej.

W TYM TYGODNIU PATORNUJĄ NAM:

• 10 XI – św. Leon Wielki (ok. 400-461), papież i doktor Kościoła;
  • 11 XI – św. Marcin z Tours (ok. 316-397), biskup, żołnierz rzymski;
  • 12 XI – św. Jozafat (1580-1623), biskup i męczennik;
  • 13 XI – Święci Benedykt, Jan, Mateusz, Izaak i Krystyn (+ 1003), pierwsi męczennicy Polski, eremici, misjonarze.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej.

14. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: Mieczysława Łojko-Gandera i Annalizę Kostrzewę. Wieczny odpoczynek…