1. Nasze życie na tym świecie jest tylko etapem pielgrzymki ku niebieskiej ojczyźnie. Świat się zmienia, lecz słowo Boga trwa na wieki. Każdy nasz udział w Eucharystii jest wyrazem czujności, ufności i gotowości na spotkanie z Panem.

2. Dzisiaj obchodzimy Światowy Dzień Ubogich i Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym. Po Mszy Świętej zbiórka do puszek na rzecz prześladowanych za wiarę braci i sióstr z Libanu.

3. Codziennie zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu, która w naszym kościele trwa od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. Porządek nabożeństw w tym tygodniu, sprawowanych o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.

5. Spotkania z grupami parafialnym, które odbywają się po wieczornych Eucharystiach, w nadchodzącym tygodniu, będą w następującym porządku: w poniedziałek Służby Liturgicznej; we wtorek Grupy Miłosierdzia, w piątek młodzieży, która przygotowuje się do sakramentu bierzmowania.

6. W piątek 19 listopada, podczas Eucharystii nastąpi przyjęcie nowych członków do Modlitewnej Grupy św. Józefa.

7. W przyszłą niedzielę, w którą przypada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, taca będzie przeznaczona na budowę nowych kościołów w diecezji. W tym dniu po Mszy Świętej o godz. 11.30 zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru Bel Canto.

8. Powoli dobiega końca Rok św. Józefa. Siostra Rufina, Józefitka, pragnie zorganizować 8 grudnia pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu. Szczegóły i zapisy na pielgrzymkę są w zakrystii.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę i w sobotę od godziny 16.00 do godziny 17.00, a w sobotę w tej godzinie zapraszamy do biblioteki parafialnej.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: Niedzieli, Gościa Niedzielnego, Wniebowziętej, Małego Gościa Niedzielnego i Gościa Niedzielnego o bł. kard. Wyszyńskim i bł. Matce Czackiej.

11. Również w zakrystii można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 7 zł. Ofiary wspierają fundusz ministrancki.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 17 XI – św. Elżbieta Węgierska,
  • 18 XI – bł. Karolina Kózkówna,
  • 20 XI – św. Rafał Kalinowski.

12. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask.

f