1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Znakiem Jego królowanie nie jest korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy.

2. Dzisiaj za publiczne odmówienie aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. Ten akt odmówimy przed błogosławieństwem.

3. Również dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 11.30, zapraszamy na koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu chóru „Bel Canto”.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację eucharystyczną, która trwa od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Porządek nabożeństw w tym tygodniu sprawowanych o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego; w sobotę różaniec wraz z Grupą Apostolstwa Dobrej Śmierci.

6. Spotkania z grupami parafialnymi będą się odbywały po wieczornych Eucharystiach, według następującego porządku: w poniedziałek Służby Liturgicznej; we wtorek Grupy Miłosierdzia; w piątek kandydatów do bierzmowania.

7. Od jutra do 30 listopada zapraszamy po wieczornych Eucharystiach do udziału w nowennie do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny.

8. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana.

9. Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tej godzinie zapraszamy do biblioteki parafialnej.

10. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” na grudzień z lampionami na Roraty, tygodnika parafialnego „Wniebowzięta” z obecnej i z minionej niedzieli i „Gościa Niedzielnego” o bł. kard. Stefanie Wyszyńskim i bł. Matce Róży Czackiej.

11. W zakrystii można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok, które są w cenie 7 zł. Ofiary wspierają fundusz ministrancki.

12. Również w zakrystii można się zapisywać na pielgrzymkę do Kalisza, która odbędzie się 8 grudnia, na zakończenie Roku św. Józefa.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 22 XI – św. Cecylia, patronka muzyki kościelnej,
  • 24 XI – św. Andrzej Dung – Lac i Towarzysze, pierwsi męczennicy wietnamscy.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom tygodnia, życzymy wielu Bożych łask, opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

14. W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej do wieczności odeszli: Cecylia Miga, Artur Bielecki, Grażyna Marx, Janusz Dubaj.  Polećmy ich i zmarłych z naszych rodzin Miłosierdziu Pana: Wieczny odpoczynek…

f