1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. Mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).
3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratne, zwłaszcza dzieci i młodzież. W naszym kościele będą one celebrowane od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.
4. Dzisiaj po Mszach Świętych zbiórka do puszek na rzecz migrantów.
5. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.
6. Porządek nabożeństw w tym tygodniu, sprawowanych o godz. 16.30, będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.
7. Trwam w nowennie do św. Andrzeja Boboli w intencji naszej Ojczyzny. W poniedziałek i wtorek ta modlitwa nowennowa będzie odmówiona o godz. 16.50. Natomiast od jutra po Mszy Świętej wieczornej zapraszamy do udziału w modlitwie nowenną do św. Józefa, która zakończy Rok Józefowy.
8. Spotkania z Grupami Parafialnym w bieżącym tygodniu odbywać się będą po wieczornych Eucharystiach: w poniedziałek Służby Liturgicznej; we wtorek Grupy Miłosierdzia, w czwartek Towarzystwa Przyjaciół Świdnickiego Seminarium; w piątek kandydatów do bierzmowania.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy: czwartek, piątek i sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00.
10. W czwartek modlimy się w intencji nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Świdnickiego Seminarium.
11. W piątek oddajemy cześć Sercu Bożemu. O godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, a następnie nabożeństwo pierwszopiątkowe. O godz. 17.00 Eucharystia wynagradzająca Sercu Pana Jezusa.
12. Sobota jest poświęcona Niepokalanemu Sercu Maryi. O godz. 16.15 zapraszamy na różaniec wynagradzający, a następnie o godz. 17.00 na Eucharystię.
13. Odwiedziny u chorych odbędą się w sobotę przed IV Niedzielą Adwentu, czyli 18 grudnia. Prosimy, aby w zakrystii zgłaszać te osoby, które przed Bożym Narodzeniem, chciałyby skorzystać z posługi duszpasterskiej.
14. W przyszłą niedzielę będziemy modlić się za misjonarzy. W tym dniu odbędzie się zbiórka do puszek na ich rzecz.
15. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tym czasie zapraszamy do biblioteki parafialnej.
16. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” na grudzień z lampionami oraz naszego tygodnika „Wniebowzięta”.
17. W zakrystii można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 7 zł, z których ofiary wspierają fundusz ministrancki. Również w zakrystii można nabywać opłatki na stół wigilijny, z których ofiary są przeznaczone na zakup oleju do ogrzewania kościoła.
18. Zachęcamy do udziału w pielgrzymce 8 grudnia do Sanktuarium Świętego Józefa w Kaliszu. Szczegóły w zakrystii.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
• 30 XI – św. Andrzej Apostoł

19. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do siebie Wandę Derbacz. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie…

.

f