1. Dziś druga niedziela Adwentu. Trwamy w radosnym czasie oczekiwania na spotkanie z Panem. Jednocześnie już po raz 22. obchodzimy Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Wpieramy modlitwą wspólnoty chrześcijan mieszkających za naszą wschodnią granicą. Po Mszy Świętej możemy także wesprzeć naszych braci i siostry na Wschodzie ofiarą do puszek.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. Porządek nabożeństw w tym tygodniu, sprawowanych o godz. 16.30, będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piętek do Miłosierdzia Bożego.

4. Spotkania z grupami parafialnymi w tym tygodniu będą się odbywały po wieczornych Eucharystiach, według następującego porządku: w poniedziałek Służby Liturgicznej; we wtorek Grupy Miłosierdzia; w piątek i w sobotę kandydatów do bierzmowania.

5. Do wtorku włącznie po Mszy Świętej wieczornej odmawiamy nowennę do św. Józefa.

6. Msze Święte roratne sprawowane są codziennie od poniedziałku do soboty o godz. 17.00. Serdecznie zapraszamy, szczególnie dzieci i młodzież! Zabierzmy ze sobą lampiony.

7. Jutro, w poniedziałek 6 grudnia, w liturgii przypada wspomnienie Świętego Mikołaja, biskupa. To dzień, kiedy obdarowujemy się prezentami. Niech nie zabraknie życzliwości i dobroci wobec wszystkich, szczególnie najbardziej potrzebujących.

8. W środę, 8 grudnia, będziemy obchodzili uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W tym dniu Kościół upamiętnia tajemnicę Maryi, która jako jedyna z ludzi została poczęta bez zmazy grzechu pierworodnego. W naszej świątyni Msze Święte tego dnia o godz. 07.00 i 17.00.

9. Również 8 grudnia zakończymy Rok św. Józefa, który został ogłoszony przez papieża Franciszka. Tego dnia, zgodnie z decyzją bp Marka Mendyka, na zakończenie Mszy Świętych, dokonamy aktu zawierzenia narodu Polskiego i Kościoła św. Józefowi.

10.Wyjazd na pielgrzymkę do Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu 8 grudnia będzie o godz. 06.00 z dworca autobusowego w Polanicy – Zdroju.

11. W sobotę o godz. 08.30 rozpocznie się w kościele spotkanie Rodziny Radia Maryja.

12. Odwiedziny u chorych odbędą 18 grudnia, czyli w sobotę przed IV niedzielą Adwentu. Prosimy, aby w zakrystii zgłaszać osoby, które przed świętami chciałyby skorzystać z posługi duszpasterskiej.

13. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 19 grudnia w IV niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku 21 grudnia. Wygłosi je o. Grzegorz Kamiński ze Szczytnika.

14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tym czasie zapraszamy do biblioteki parafialnej.

15. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” na grudzień z lampionami oraz naszego tygodnika „Wniebowzięta”.

16. W zakrystii można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 7 zł oraz sianko na stół wigilijny, z których ofiary wspierają fundusz ministrancki. Są również do nabycia opłatki na stół wigilijny, z których ofiary są przeznaczone na zakup oleju do ogrzewania kościoła i świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: małe w cenie 7 zł i duże w cenie 15 zł. 

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • 7 XII – św. Ambroży, biskup Mediolanu, wybitny teolog, obrońca Bożej nauki i doktor Kościoła.

17. Wszystkich parafianom i gościom, a szczególnie solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy wzrastania w miłości ku Bogu, który uczynił dla nas wielkie rzeczy, oraz opieki Niepokalanej.

f