1. Dziś trzecia niedziela Adwentu, od pierwszych słów antyfony na wejście: „Radujcie się zawsze w Panu (…)” nazywana po łacinie „Gaudete”. Słowa te zostały zaczerpnięte z Listu Świętego Pawła do Filipian i wyrażają adwentową radość z bliskości Pana. Podkreśla ją również stosowany dziś różowy kolor szat liturgicznych.

2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy kwartalne dni modlitw o chrześcijańskie życie rodzin. Będziemy wypraszać Bożą pomoc, aby nasze rodziny były środowiskiem wzrostu wiary, nadziei i miłości.

3. W naszej wspólnocie witamy serdecznie diakona Pawła Kruka, która rozpoczyna drugą część praktyk duszpasterskich w naszej parafii. Życzymy wielu Bożych łask na czas ich trwania.

4. Od poniedziałku do soboty zapraszamy do udziału w Roratach o godz. 17.00. Zabierzmy ze sobą lampiony.

5. Porządek nabożeństw w tym tygodniu, sprawowanych o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.

6. W poniedziałek po wieczornej Eucharystii spotkanie Służby Liturgicznej a w piątek – również po Mszy Świętej wieczornej – kandydatów do bierzmowania.

7. Jutro, 13 grudnia, przypada kolejna rocznica wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Módlmy się za wszystkie ofiary tego trudnego czasu naszej historii oraz o Boże błogosławieństwo i pokój dla naszej ojczyzny.

8. Od piątku, 17 grudnia, rozpoczynamy drugą część Adwentu, która stanowi bezpośrednie przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego. To także dzień 85. urodzin papieża Franciszka. Pamiętajmy w naszej modlitwie o następcy Świętego Piotra i wypraszajmy obfitość Bożych darów w prowadzeniu owczarni Chrystusowej.

9. Odwiedziny u chorych odbędą się 18 grudnia, czyli w sobotę przed IV niedzielą Adwentu. Prosimy, aby w zakrystii zgłaszać osoby, które przed świętami chciałyby skorzystać z posługi duszpasterskiej.

10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii rozpoczną się 19 grudnia w IV niedzielę Adwentu i potrwają do wtorku 21 grudnia. Wygłosi je o. Grzegorz Kamiński ze Szczytnika. Program rekolekcji jest wywieszony pod chórem, umieszczony na stronie internetowej oraz wydrukowany w tygodniku „Wniebowzięta”.

11. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00. W sobotę w tym czasie zapraszamy do biblioteki parafialnej.

12. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” na grudzień z lampionami oraz naszego tygodnika „Wniebowzięta”.

13. W zakrystii można nabywać kalendarze parafialne na przyszły rok w cenie 7 zł oraz sianko na stół wigilijny, z których ofiary wspierają fundusz ministrancki. Są również do nabycia opłatki na stół wigilijny, z których ofiary są przeznaczone na zakup oleju do ogrzewania kościoła i świece Caritasu „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”: małe w cenie 7 zł i duże w cenie 15 zł.

 

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* 13 XII – św. Łucja (ok. 281-304), dziewica i męczennica;

* 14 XII – św. Jan od Krzyża (1542-1591), karmelita, mistyk i doktor Kościoła.

 

14. Wszystkim jubilatom i solenizantom tego tygodnia życzymy Bożej radości oraz doświadczenia tego, że Bóg jest z nami i nieustannie się o nas troszczy.

15. W ostatnim tygodniu odeszli do Pana Irena Biskupska, Władysław Bućko, Jan Tereszewski. Polecajmy zmarłych miłosierdziu Bożemu: Dobry Jezu, a nasz Panie, daj im wieczne spoczywanie…

f