1. Dziś czwarta – ostatnia niedziela Adwentu. Wykorzystajmy te kilka dni adwentowego oczekiwania na duchowe przygotowanie do uroczystości Narodzenia Pańskiego.

2. Dzisiaj rozpoczynamy w naszej parafii rekolekcje adwentowe, które wygłosi o. Grzegorz Kamiński ze Szczytnika. Dzisiaj Msze Święte według niedzielnego porządku, natomiast w poniedziałek i we wtorek Msze Święte z naukami rekolekcyjnymi będą sprawowane o godz. 09.00 i 17.00. Wtorek będzie dniem spowiedzi. Rano spowiedź będzie od godz. 08.00 do godz. 09.30, a popołudniu od godz. 16.00 do godz. 17.30.

3. Zapraszamy do udziału w Roratach od poniedziałku do czwartku włącznie o godz. 17.00. Zabierzmy ze sobą lampiony.

4. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu od rannej do wieczornej Eucharystii.

5. Nabożeństwa w tym tygodniu o godz. 16.30 według następującego porządku: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6. W piątek 24 grudnia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie. W tym dniu Msza Święta w naszym kościele o godz. 07.00. Nie będzie Eucharystii o godz. 17.00.

7. Świętowanie tajemnicy Narodzenia Pańskiego rozpoczniemy Mszą o północy z piątku na sobotę, zwaną Pasterką. Pozostałe Msze Święte w dzień Narodzenia Pańskiego o godz. 08.30, 10.00, 11.30 i 17.00.

8. W najbliższą niedzielę 26 grudnia, w drugi dzień świąt, przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Msze Święte będą sprawowane w naszej świątyni według stałego niedzielnego porządku (07.00; 08.30; 10.00; 11.30; 17.00). Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Świdnickiego Seminarium, a składane po Mszy ofiary do puszek, na rzecz Poradni Rodzinnych.

9. W zakrystii są jeszcze do nabycia: małe świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom w cenie 7 zł i oraz opłatki na stół wigilijny, z których ofiary przeznaczone są na zakup oleju do ogrzewania kościoła oraz kalendarze parafialne w cenie 7 zł i sianko na stół wigilijny, z których ofiary wspierają fundusz ministrancki.

10. Kancelaria parafialna czynna będzie tylko w środę od godz. 16.00 do godz. 17.00.

11. Zachęcamy do nabywania katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i naszego tygodnika „Wniebowzięta”.

12. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy otwartości na przychodzącego Pana, posłuszeństwa Jego zbawczej woli oraz gorliwego wypełniania codziennych obowiązków.

13. Zmarłym, którzy w ostatnim tygodniu przeszli do domu Ojca Mari Potockiej i Mari Pawłowicz wypraszajmy dar życia wiecznego: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

f