1. Dzisiaj obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Naszą modlitwą otaczamy wszystkie rodziny, aby wzrastały w świętości.

2. Jutro 27 grudnia, obchodzimy święto Świętego Jana, Apostoła i Ewangelisty. Obrzęd błogosławieństwa wina podczas Mszy Świętej o godz. 07.00 i 17.00.

3. Codziennie w naszym kościele trwa adoracja eucharystyczna. Zapraszamy do modlitwy.

4. Porządek nabożeństw w tym tygodniu o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy i w piątek do Miłosierdzia Bożego.

5. W piątek 31 grudnia, ostatni dzień roku kalendarzowego. Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne po Mszy Świętej o godz. 17.00. Za publiczny śpiew hymnu „Ciebie Boga wysławiamy” można zyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (brak przywiązania do grzechu, stan łaski uświęcającej, przyjęcie Komunii Świętej, modlitwa w intencjach Ojca Świętego).

6. W sobotę 1 stycznia, przypada uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Przez wstawiennictwo Bogurodzicy będziemy modlić się o pokój na świecie oraz wypraszać Boże błogosławieństwo na Nowy Rok 2022. Za publiczny śpiew hymnu „O, Stworzycielu, Duchu, przyjdź” można uzyskać odpust zupełny. Msze Święte będą sprawowane według porządku: 08.30; 10.00; 11.30 i 17.00. Przypominamy, że tego dnia obowiązuje nas uczestnictwo we Mszy Świętej i powstrzymanie się od prac niekoniecznych (święto nakazane). Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca. O godz. 16.15 nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi.

7. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego”, „Małego Gościa Niedzielnego” i tygodnika parafialnego „Wniebowzięta”. W zakrystii można jeszcze nabywać kalendarze parafialne w cenie 7 zł, z których ofiary wspierają fundusz ministrancki.

8. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę od godz. 16.00 do godz. 17.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

  • 28 XII – Święci Młodziankowie, dzieci zamordowane z rozkazu Heroda po narodzinach Zbawiciela.

9. Solenizantom i jubilatom tygodnia życzymy wielu Bożych łask oraz opieki Matki Najświętszej i Świętych Patronów.

10. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności Annę Migę i Jadwigę Krupińską. Wieczny odpoczynek racz im dać Panie a światłość wiekuista niechaj im świeci. Amen.

f