1. Trwamy w radości z narodzin Chrystusa, obchodząc drugą niedzielę po Narodzeniu Pańskim.

2. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa od rannej do wieczornej Eucharystii.

3. Porządek nabożeństw w tym tygodniu, sprawowanych o godz. 16.30 będzie następujący: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II i w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

4. Od poniedziałku 3 stycznia pragniemy rozpocząć w naszej parafii wizytę duszpasterską, tzw. kolędę. Odwiedziny duszpasterskie rozpoczynamy o godz. 16.00, natomiast w sobotę od godz. 15.00. Dzień wcześniej ministranci zapowiedzą odwiedziny kapłana. Plan kolędy w bieżącym tygodniu jest następujący: poniedziałek – Widok, Słowackiego, Słoneczna, Wiejska, Okrzei; wtorek – Sikorskiego, Polna, Nadrzeczna, Łąkowa 1, Łąkowa 3; środa – Zdrojowa; piątek – Bystrzycka – nieparzyste; Łąkowa 5, Łąkowa 7; sobota – Bystrzycka – parzysta; Łąkowa 9, Łąkowa 11.

5. W czwartek 6 stycznia, przypada uroczystość Objawienia Pańskiego, popularnie zwana świętem Trzech Króli. Będziemy wspominać Mędrców ze Wschodu, którzy przybyli oddać pokłon Jezusowi. Msze Święte z obrzędem błogosławieństwa kredy i kadzidła będą sprawowane według porządku niedzielnego (07.00; 08.30; 10.00; 11.30; 17.00). Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na cele misyjne. Również tego dnia wigilię Bożego Narodzenia obchodzą wierni obrządku wschodniego: prawosławni i grekokatolicy.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej będzie w czwartek i w piątek od godz. 16.00 do godz. 17.00.

7. W pierwszy czwartek miesiąca modlimy się o dar nowych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych. Nabożeństwo powołaniowe o godz. 16.30 poprowadzi Towarzystwo Przyjaciół Świdnickiego Seminarium.

8. W pierwszy piątek miesiąca pragniemy wynagrodzić Sercu Jezusowemu za grzechy i zniewagi poczynione przez ludzi. Nabożeństwo ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa rozpocznie się po zmianie tajemnic różańcowych o godz. 16.00

9. W sobotę odwiedziny chorych od godz. 09.00.

10. W najbliższą niedzielę 9 stycznia, przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego.

11. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 09.00 do godz. 09.30. W sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00, zapraszamy do biblioteki parafialnej.

12. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasz tygodnik „Wniebowzięta”. Można jeszcze nabywać kalendarze parafialne na obecny rok w cenie 7 zł, z których ofiary wspierają fundusz ministrancki.

13. Wszystkim solenizantom i jubilatom składamy najlepsze życzenia, radości w podejmowaniu codziennych zmagań, Bożej mocy w trudnych doświadczeniach i odwagi w dawaniu chrześcijańskiego świadectwa.

14. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W minionym tygodniu Bóg odwołał do wieczności: Ewę Król, Wojciecha Cichego, Danutę Brokos i Wandę Grabiec. Polećmy zmarłych Miłosierdziu Pana: Wieczny odpoczynek…

f