1. Dziś w liturgii celebrujemy święto Chrztu Pańskiego. Od tej chwili Jezus rozpoczyna publiczną działalność, głoszenie królestwa Bożego i wzywanie do nawrócenia. Dzisiejszy dzień to okazja, aby wspomnieć sakrament chrztu świętego.

2. Dzisiejszej niedzieli kończy się liturgiczny okres Narodzenia Pańskiego. Kolędy tradycyjnie śpiewamy do 2 lutego.

3. Codziennie zapraszamy do naszego kościoła na adorację Najświętszego Sakramentu, która trwa od rannej do wieczornej Eucharystii.

4. Nabożeństw w tym tygodniu będą sprawowane o godz. 16.30 według następującego porządku: we wtorek do św. Siostry Faustyny i św. Jana Pawła II; w środę nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy; w piątek do Miłosierdzia Bożego.

5. W przyszłą niedzielę 16 stycznia, zapraszamy na koncert kolęd w wykonaniu chóru Bel Canto. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy.

6. Spowiedź święta od poniedziałku do soboty jest pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.

7. Kontynuujemy odwiedziny duszpasterskie, zwane „kolędą”. W ciągu tygodnia rozpoczynają się o godz. 16.00, a w sobotę o godz. 15.00. Dzień wcześniej ministranci zapowiedzą odwiedziny kapłana.

8. Kancelaria parafialna w okresie kolędowym czynna będzie w środę i w sobotę od godz. 09.00 do godz. 09.30. W sobotę od godz. 16.00 do godz. 17.00, zapraszamy do biblioteki parafialnej.

9. Zachęcamy do lektury katolickiej prasy. Dzisiaj do nabycia: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i nasz tygodnik „Wniebowzięta”. Można jeszcze nabywać kalendarze parafialne na obecny rok w cenie 7 zł, z których ofiary wspierają fundusz ministrancki.

10. Wszystkim solenizantom i jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości Bożych łask oraz wzrastania w wierze, nadziei i miłości.

11. Polećmy Panu zmarłych z naszych rodzin. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty Bóg powołał do siebie Zygmunta Papisa, Marię Gaworowską i Hannę Latuszek. Módlmy się, aby dostąpili radości wiecznej: Wieczny odpoczynek racz im dać, Panie, a światłość wiekuista niechaj im świeci. Niech odpoczywają w pokoju wiecznym. Amen.

 

f