• Dopełnieniem tajemnicy zmartwychwstania Chrystusa jest Jego wniebowstąpienie, a więc powrót do Ojca. Jezus odchodzi, zostawiając jednak obietnicę ciągłej obecności wśród nas w mocy Ducha Świętego.
  • Skorzystajmy z zaproszenia do wzięcia udziału w nabożeństwach majowych sprawowanych codziennie o godzinie 16.30. Pobożność maryjna jest nam niezwykle bliska, ale przecież także to, co bliskie, wymaga ciągłej pielęgnacji. Dzisiaj dodatkowo o godz. 18.30 odbędzie się majówka.
  • W czwartek, 24 maja, przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych. Do Niej Kościół uciekał się od początku we wszystkich potrzebach i troskach. Od kilku lat, z woli papieża, jest to Dzień Powszechnej Modlitwy za Kościół w Chinach. Pamiętajmy w modlitwie o żyjących tam chrześcijanach, którzy nie mogą otwarcie wyznawać swojej wiary.
  • W sobotę przypada Dzień Matki. Z tej okazji w czasie nabożeństwa majowego i wieczornej Eucharystii wszystkie drogie Mamy będziemy polecać opiece naszej wspólnej Matki – Maryi.
  • W przyszłą niedzielę zakończenie okresu wielkanocnego. Będziemy obchodzili uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  • We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę wraz z grupą Miłosierdzia Bożego.
  • W  środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o 16.15 na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
  • W piątek modlitwa z grupą Taizé po wieczornej Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele.
  • W przyszłą sobotę spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii o godz. 10.00.
  • Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem.
  • Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
  • 07-08.07.2012 jest planowana pielgrzymka do Częstochowy, Leśniowa i Gidel. W niedziele 08.07 Rodzina Radia Maryja w Częstochowie na spotkaniu Jubileuszowym, będzie dziękowała Bogu i MB za to wielkie dzieło jakim jest telewizja TRWAM i Radio Maryja. Nocleg u sióstr. Więcej informacji u ks. Marcina

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

• w sobotę, 26 maja – święty Filip Nereusz, wychowawca młodzieży i opiekun chorych. Prośmy go, aby nas uwrażliwiał na potrzeby bliźnich; uczmy się też od niego nieść ludziom radość i piękno.