1. Dzisiaj w Kościele radujemy się uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Módlmy się wspólnie o światło i moc Ducha Świętego dla nas wszystkich – zwłaszcza dla młodzieży, która przystąpiła do sakramentu bierzmowania.
2. Jutro – drugi dzień Zielonych Świątek –  święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Msze Święte o godzinie 7. 10.00 i 17.00 Maryja trwała jednomyślnie na modlitwie z Apostołami, na których zstąpił Duch Święty. Uciekając się pod Jej obronę, starajmy się być podobni do Apostołów, którzy z mocą i mądrością zaczęli głosić Ewangelię.
3. Przed nami ostatnie dni nabożeństw majowych. Weźmy w nich udział i przedstawiajmy Maryi wszystkie nasze ważne sprawy. Dzisiaj dodatkowa majówka na Wzgórzu Marii o godz. 18.30. Serdecznie zapraszamy.
4. W tym tygodniu przypada czwartek przed pierwszym piątkiem miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W pierwszy piątek o godz. 0 godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.15 koronka do miłosierdzia Bożego i nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Okazja do spowiedzi w czwartek i piątek od 16.00-17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.
5. W piątek będziemy obchodzić „Dzień Dziecka”. Z tej okazji wszystkim dzieciom życzymy samych radości w ich życiu.
6. W piątek rozpoczyna się czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe przez cały miesiąc o godz. 16.30
7. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
8. Z inicjatywy metropolity warszawskiego pierwsza niedziela czerwca jest obchodzona jako Dzień Dziękczynienia. Chcemy przez to uczyć się postawy wdzięczności dla Opatrzności Bożej za troskliwą opiekę nad nami. Taca przeznaczona będzie na budowę Świątyni Opatrzności w Warszawie.
9. Na zbiórkę zapraszamy o godz. 17.45 w poniedziałek wszystkich ministrantów.
10. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę wraz z grupą Miłosierdzia Bożego.
11. W  środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o 16.15 na koronkę do Miłosierdzia Bożego.\
12. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie Grupy Biblijnej w salce na plebanii.
13. W piątek modlitwa z grupą Taizé po wieczornej Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele.
14. W przyszłą sobotę spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii o godz. 10.00.
15. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem.
16. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
we wtorek, 29 maja – święta Urszula Ledóchowska, zakonnica, wychowawczyni dziewcząt, zwana apostołką uśmiechu. Uśmiech i radość uważała za istotne element głoszenia Dobrej Nowiny. Starajmy się o nie w naszych codziennych, oby coraz bardziej życzliwych relacjach;
w czwartek, 31 maja – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł dalej rozlewać się na całe stworzenie.
w piątek, 1 czerwca – święty Justyn, żyjący w II wieku męczennik i wybitny obrońca wiary chrześcijańskiej.