1. Umiejętność czekania razem z Panem aż do czasu żniwa to, jak usłyszeliśmy dzisiaj, wyraz chrześcijańskiej cierpliwości. Jest to postawa trudna, ale taka jest natura królestwa Bożego, które wzrasta niewidocznie i dojrzewa powoli. Zaufajmy Bogu, bo On wie, co czyni.
2. Trwa czerwiec – miesiąc, w którym czcimy Najświętsze Serce Jezusowe. Nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30. Uczestnicząc w nich, modląc się wspólnie słowami litanii do Serca Pana Jezusa, powiększajmy chwałę Bożą.
3. W przyszłą niedzielę, 24 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość narodzenia świętego Jana Chrzciciela. Jest on jedynym świętym oprócz Matki Bożej, którego narodzenie wspomina się w liturgii Kościoła. Wynika to z jego ogromnego znaczenia jako poprzednika Mesjasza.
4. Na zbiórkę zapraszamy o godz. 17.45 w poniedziałek wszystkich  ministrantów.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę wraz z grupą Miłosierdzia Bożego.
6. W  środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, zaś w piątek o 16.30 na koronkę do Miłosierdzia Bożego.
7. W piątek modlitwa z grupą Taizé po wieczornej Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele.
8. W przyszłą sobotę spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii o godz. 10.00.
9. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem.
10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
11. W przyszłą sobotę rozpoczniemy nowy cykl nauk przedmałżeńskich. Pary zamierzające zawrzeć sakrament małżeństwa na wakacjach i w jesieni zapraszamy do salki katechetycznej w sobotę o godz. 18.00.
12. Bardzo serdecznie dziękujemy rodzicom tegorocznych dzieci pierwszokomunijnych za złożony „Dar Ołtarza” w kwocie pieniężnej 2.000 zł. Parafia dołożyła 400 zł i za kwotę 2.400 zł zakupiono system nagłaśniający w Firmie „Rduch”. Zestaw wyłożony jest pod amboną można go oglądnąć po Mszy św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:
w czwartek, 21 czerwca – święty Alojzy Gonzaga, jezuita, oddany całym sercem posłudze chorym. Polecajmy mu w modlitwie ludzi chorych i cierpiących.