1. Zbawiciel powiedział dziś do zmarłej: „Dziewczynko, mówię ci, wstań!” I dziewczyna odzyskała życie. To znaczy, że mamy wierzyć Chrystusowi, który przeszedł przez śmierć i powstał z martwych. To znaczy, że my też – może nie tak zaraz – po śmierci zmartwychwstaniemy. Nie bójmy się śmierci, gdyż jest ona początkiem nowego życia.
  2. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. W piątek o 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o 17.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo
    pierwszo piątkowe. Okazja do Spowiedzi w czwartek i piątek od 16.00-17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.
  3. W ubiegłą niedzielę schola dziecięca z naszej parafii zajęła pierwsze miejsce na konkursie w Szczytnej. Gratulujemy młodym artystom, zaś wszystkim zaangażowanym w pracę grupy i organizację tego wyjazdu gratulujemy sukcesu.
  4. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę wraz z grupą Miłosierdzia Bożego.
  5. W  środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  6. W piątek modlitwa z grupą Taizé po wieczornej Mszy św. w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele.
  7. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. Dzisiaj już 50 numer naszej parafialnej gazety, stałym czytelnikom bardzo dziękujemy, zapraszamy do zapoznania się w bieżącym numerze z wieloma ciekawymi artykułami.
  8. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
-we wtorek, 3 lipca – święty Tomasz Apostoł. W Wieczerniku złożył wyznanie wiary „Pan mój i Bóg mój”. Apostołował w Indiach. Tradycja mówi, że zginął około 52 roku na górze, która obecnie znajduje się na przedmieściach miasta Madras;
-w piątek, 6 lipca – błogosławiona Maria Teresa Ledóchowska, która swoim życiem potwierdziła, że cały Kościół ze swej natury jest misyjny. Wszystkie siły poświęciła misyjnym dziełom afrykańskim. Prośmy przez nią o taki sam zapał dla nas w przekazywaniu wiary choćby najbliższym.

f