1. Chrystus z żalem dziś mówił: „Tylko w swojej ojczyźnie (...) może prorok być tak lekceważony”. Niestety, tak często bywa. Słuchamy wszystkich z wyjątkiem tych, których znamy. Przyjmujemy za prawdę rzeczy, które przychodzą z daleka. Dobrze znana, najoczywistsza prawda jakże rzadko do nas dociera. Niech dzisiejsza Ewangelia da nam wiele do myślenia o tych, którzy blisko nas naprawdę nas kochają.
2. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań. Niech nie dyspensuje nikogo od uczestnictwa w Eucharystii ani odległość od kościoła, ani niezorientowanie w rozkładzie nabożeństw. Po przyjeździe na wakacje od razu dowiedzmy się, gdzie jest świątynia i o której godzinie są Msze Święte. Uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa. Natomiast pozostającym na miejscu proponujemy ciekawą lekturę czasopism katolickich – do nabycia przed kościołem Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta.
3. Decyzją papieża Benedykta XVI ks. prałat Antoni Kopacz, honorowy Kapelan Jego Świątobliwości otrzymał tzw. Drugi stopień prałacki – Prałat Domowy Jego Świątobliwości. Jest to bezpośrednie włączenie wyróżnionego do rodziny papieskiej. Uroczyste obłóczyny w strój prałata domowego odbędzie się w czasie odpustu parafialnego 15 sierpnia. Także Rada Miejska z tej okazji uhonorowała Księdza Prałata – otrzyma on tego dnia tytuł Honorowego Obywatela Miasta Polanicy-Zdrój. Osobę Księdza Prałata polecamy modlitwom wspólnoty parafialnej.
4. Chętnych do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Grupa z Polanicy pod opieką ks. Łukasza wyruszy 31 lipca z Kłodzka. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych wspaniałych rekolekcjach w drodze.
5. We wtorek po Mszy św. wieczornej zapraszamy na modlitwę wraz z grupą Miłosierdzia Bożego.
6. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
7. W czwartek na godzinę 19.30 zapraszamy na koncert muzyki organowej Pana prof. Andrzeja Chorosińskiego. Koncert poświęcony będzie 100 –nej rocznicy konsekracji naszego kościoła. Zostanie także zaprezentowany hejnał skomponowany z okazji 100-lecia budowy naszego kościoła.
8. W piątek po wieczornej Mszy św. nabożeństwo fatimskie.
9. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
10. Z racji wakacji nie będzie spotkań z grupami działającymi przy parafii.
11. Podczas wakacji okazja do Spowiedzi św. będzie pół godziny przed Mszą św.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:
w środę 11 lipca – święty Benedykt z Nursji, opat, patron Europy, patron pokoju, pracy i ludzi konających. Żył na przełomie V i VI wieku, wiele lat spędził w założonym przez siebie klasztorze na Monte Cassino. Opracował benedyktyńską regułę zakonną;
w czwartek, 12 lipca – święty Brunon Bonifacy z Kwerfurtu, który porzucił godność kapelana cesarza, by podążyć śladami świętego Wojciecha. Żył na przełomie X i XI wieku. Ewangelizował Słowian i Prusów. Zawdzięczamy mu też żywot świętego Wojciecha;
w piątek, 13 lipca – święci Andrzej Świerad i Benedykt. Żyjący w XI wieku pustelnicy prowadzili niezwykle surowe życie, przez co wskazali na najwyższą wartość życia duchowego.

f