1. Dlaczego nie szukamy Chrystusa w Kościele, w Ewangelii, w modlitwie? Bo nauczyliśmy się traktować Go jak ubezpieczalnię, jako kogoś, kto winien nam natychmiast załatwiać trudne sprawy. Tymczasem On chce byśmy o Nim zawsze pamiętali i byli z Nim blisko, nie tylko w chwilach nieszczęść, ale zawsze. Niech to nam przypomina dzisiejsza Ewangelia!
2. W środę czcimy świętego Krzysztofa, męczennika z połowy III wieku, patrona kierowców i podróżujących, orędownika w śmiertelnych niebezpieczeństwach. Warto pamiętać o nim podczas wakacyjnych wojaży, prosić go o opiekę, aby szczęśliwie i cało powrócić do domu!
3. Dla wielu rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Pamiętajmy jednak, że nie ma urlopów od modlitwy, Mszy Świętej i zachowywania Bożych przykazań, zwłaszcza uczestnictwo w niedzielnej liturgii niech ma dla nas w okresie urlopów charakter szczególnego świadectwa.
4. Do nabycia przed kościołem Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta. Minął już rok, od kiedy nasza parafialna gazeta trafia do parafian i gości. Rozpoczynamy nowy rok wydawniczy – z kolorową okładką i odświeżoną ramówką. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w tworzenie naszego pisma za trud i pracę wkładaną w jego powstawanie. Zachęcamy kuracjuszy i gości do dzielenia się za nami swoimi przeżyciami z pobytu w Polanicy – relacje umieścimy na łamach naszego pisma.
5. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
6. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
7. Z racji wakacji nie będzie spotkań z grupami działającymi przy parafii.
8. Podczas wakacji okazja do Spowiedzi św. będzie pół godziny przed Mszą św.
9. Chętnych do wzięcia udziału w pieszej pielgrzymce na Jasną Górę prosimy o zgłaszanie się w zakrystii. Grupa z Polanicy pod opieką ks. Łukasza wyruszy 31 lipca z Kłodzka. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych wspaniałych rekolekcjach w drodze. Tych, którzy nie mogą wyruszyć w drogę zachęcamy do zapisania się do Grupy Duchowego Uczestnictwa w zakrystii. Więcej szczegółów we Wniebowziętej.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• w poniedziałek, 23 lipca – święta Brygida, patronka Europy, matka ośmiorga dzieci, które przykładnie wychowała, a potem dała początek nowej rodzinie zakonnej. Jest autorką dzieł mistycznych;
  • we wtorek, 24 lipca – święta Kinga, która prowadziła życie pokutne najpierw w białym małżeństwie, a po śmierci męża w ufundowanym przez siebie klasztorze klarysek w Starym Sączu;
  • w środę, 25 lipca – święty Jakub Apostoł. Został powołany jako jeden z pierwszych uczniów Pana Jezusa wraz ze swoim bratem Janem, stąd Jakub Starszy albo Większy. Spośród Apostołów jest pierwszym, a po Szczepanie drugim męczennikiem Kościoła. Już w 44 roku na rozkaz Heroda został ścięty mieczem. Jego krótkie życie nie jest porażką, ale świadczy o tym, że tylko miłość i pokorna służba są drogą do prawdziwej wielkości;
  • w środę, 25 lipca – święty Krzysztof, męczennik z połowy III wieku, patron kierowców i podróżujących, orędownik w śmiertelnych niebezpieczeństwach;
  • w czwartek, 26 lipca – święci Joachim i Anna, rodzice Najświętszej Marii Panny. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.