1. Chrystus w dzisiejszej Ewangelii przypomniał nam, że nikt nie może do Niego przyjść, czyli w Niego uwierzyć, jeżeli nie zostanie mu dana łaska od Ojca w Niebie.
  2. W środę, 15 sierpnia, będziemy obchodzić uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Zgodnie z naszą tradycją na Mszy Świętej pobłogosławimy kwiaty, zioła i zboża. Msze Święte o godzinie: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 16.00. Intencja Mszy św. z godz. 17.00 została przesunięta na godz. 16.00. Centralną Mszę św. odpustową, na zakończenie Jubileuszu 100-lecia wybudowania i konsekracji kościoła odprawi o godz. 16.00 Ks. Bp Ignacy Dec Biskup Świdnicki. Przed Mszą św. nastąpi odsłonięcie tablicy upamiętniającej 100-lecie kościoła z napisami w języku polskim i niemieckim. Podczas Mszy św. nastąpi obrzęd obłóczyn ks. prałata Antoniego Kopacza w strój prałacki oraz nadanie odznaczenia „Honorowego Obywatela Polanicy Zdroju”. Przyjadą zaproszeni goście z Niemiec, także dawni polaniczanie. Na tę uroczystość ks. prałat i księża serdecznie zapraszają: wiernych parafii, mieszkańców miasta oraz wszystkich gości przebywających w Polanicy Zdroju.
  3. Przed samą uroczystością Wniebowzięcia N.M.P. zapraszamy na triduum przygotowujące do tego święta. I tak:

Poniedziałek, 13.08.2012
godz. 17.00 – Msza św. z homilią
godz. 17.45 – Nabożeństwo Fatimskie
Wtorek, 14.08.2012
godz. 17.00 – Msza św. z homilią
godz. 17.45 – Pierwsze Nieszpory Uroczystości Wniebowzięcia NMP

1. Prosimy wiernych o przynoszenie kwiatów ogrodowych, celem przystrojenia kościoła w poniedziałek rano od godz. 8.00.
  2. W poniedziałek o godz. 18.30 zapraszamy na zbiórkę wszystkich ministrantów i lektorów
  3. W  środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego
  4. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
  5. Podczas wakacji okazja do Spowiedzi św. będzie przed Mszą św. ranną i wieczorną. Przed odpustem spowiedź św. będzie w poniedziałek, wtorek od godz. 16.00-17.00
  6. Gazety Gościa Niedzielnego i Niedzielę ministranci rozprowadzają przed kościołem. Dzisiaj nie ma Wniebowziętej, naszego tygodnika parafialnego. Specjalny numer będzie rozprowadzany w uroczystość Wniebowzięcia N.M.Panny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• we wtorek, 14 sierpnia – święty Maksymilian Maria Kolbe, męczennik obozu w Auschwitz, który oddał życie za współwięźnia. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka;
  • w piątek, 17 sierpnia – święty Jacek. Żył w XII wieku, założył pierwszy klasztor dominikański w Polsce. Był gorliwym duszpasterzem i misjonarzem na Rusi, w Prusach i na Litwie.