1. Kościół obchodzi dziś Niedzielę Misyjną, która rozpoczyna Tydzień Misyjny. W ten sposób chcemy przypomnieć sobie polecenie Jezusa wstępującego do Nieba, by nieść Ewangelię wszystkim ludziom. To polecenie zobowiązuje każdego z nas. Dzisiejsza taca  przeznaczona będzie na Papieskie Dzieła Misyjne.
2. Dobiega końca miesiąc modlitwy różańcowej. Zapraszamy codziennie o godz. 16.30 Poczujmy się wewnętrznie zobowiązani do wzięcia udziału w nabożeństwie październikowym, podczas którego rozważamy tajemnice różańca świętego.
3. Zbliża się listopad – miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać skarbonki umieszczonej na filarze, pod chórem kościoła. Przy okazji informujemy, że we Wszystkich Świętych tradycyjnie już odprawione zostaną Msze Św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Prosimy kartki wspominkowe wypełniać czytelnie z podaniem adresu, ponieważ Msze Św. odprawiane będą w int. zmarłych z rodzin, mieszkających na poszczególnych ulicach.
4. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej na zbiórkę zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.
5. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Miłosierdzia Bożego.
6. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.15 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
7. W czwartek zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza rodziców do zaangażowania się w systematyczne studium Pisma św. zwłaszcza z okazji rozpoczętego Roku Wiary.
8. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Taizé w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele. Od przyszłego tygodnia w ramach spotkań będę głoszone konferencje inspirowane cyklem komentarzy autorstwa o. Adama Szustaka do „Pieśni nad pieśniami” na temat miłości, relacji małżeńskich, chrześcijańskiej wizji seksualności. Serdecznie zapraszamy.
9. Nasza parafia organizuje wyjazd na Europejskie spotkanie Taizé w dniach 28.12.2012 – 2.01.2013, które odbędzie się w Rzymie. Koszt wyjazdu to 400 zł + 55 Euro. Informacje i zapisy u ks. Łukasza.
10. Zapraszamy młodzież do włączania się do Grupy Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00.
11. W sobotę spotkanie scholi dziecięcej o 10.00 w salce na plebani.
12. Do nabycia przed kościołem Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta. W zakrystii – Rocznik Wniebowziętej w cenie 30 zł.
13. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
14. W najbliższą środę o 19.00 spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w ostatnim spotkaniu. Kolejne spotkanie w przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 11.30.
15. Środowisko Nowej Ewangelizacji zaprasza na Seminarium Odnowy Wiary. Jeżeli słabnie twoja wiara, nie masz czasu na modlitwę, chodzisz do kościoła, ale jesteś smutny, brakuje jedności w twojej rodzinie, chciałbyś spotkać żywego Boga zapraszamy na spotkania, które odbywać się będą przez 9 kolejnych poniedziałków od jutra, 22 października, o godzinie 18.45 w parafii oo. jezuitów w Kłodzku. Osoby zainteresowane prosimy o zgłaszanie się w zakrystii, gdyż istnieje możliwość organizacji wspólnego dojazdu na spotkania. Szczegóły na ulotkach.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • Dziś, w niedzielę 21 października wspominamy św. Urszulę z Towarzyszkami, męczennice z IV wieku. Módlmy się za Siostry Urszulanki, które dziś obchodzą święto patronalne, bo ich Założycielka św. Aniela Merici obrała właśnie św. Urszulę męczenniczkę za patronkę dla swoich Sióstr. Siostrom Urszulankom składamy najserdeczniejsze życzenia: błogosławieństwa Bożego za przyczyną Św. patronki

w poniedziałek, 22 października – błogosławiony papież Jan Paweł II.

f