1. Rocznica poświęcenia naszego kościoła parafialnego jest okazją do modlitwy za fundatorów i budowniczych naszej świątyni oraz tych, którzy troszczą się o jej piękno. Warto przypomnieć, że nasza świątynia została wzniesiona w latach 1911/1912 Konsekrowano ją w roku 1912.
2. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, spotkanie dodatkowe w najbliższą środę o 19.00.
3. Kończy się dziś Tydzień Misyjny. Dziękujemy Siostrom Werbistkom za prowadzenie przez cały tydzień nabożeństw misyjnych.
4. W czwartek uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele będą odprawione w porządku niedzielnym. O godz. 13.30 z naszego kościoła parafialnego wyruszy procesja na cmentarz. Tam będzie odprawiona Msza Św. i nabożeństwo za zmarłych. W tym dniu od godziny 12.00 do wtorku godziny 24.00 we wszystkich kościołach oraz kaplicach można uzyskać odpust zupełny jeden raz i za jednego zmarłego. Poza zwykłymi wymogami należy zmówić „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”.
5. Każdego dnia od 1 do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
6. W piątek, 2 listopada – Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny, dzień modlitwy całego Kościoła za zmarłych. W naszym kościele Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 17.00.
7. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Miłosierdzia Bożego.
8. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
9. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek miesiąca – dzień, w którym adorujemy Najświętszy Sakrament i modlimy się o powołania kapłańskie i zakonne; pierwszy piątek – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem; i pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi. Zmiana tajemnic różańcowych w piątek o godz. 16.00, o 16.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego, po niej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa. Okazja do Spowiedzi Św. w czwartek i piątek od 16.00-17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.
10. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Taizé w kaplicy Miłosierdzia Bożego w kościele. W ramach spotkań głoszone są konferencje inspirowane cyklem komentarzy autorstwa o. Adama Szustaka do „Pieśni nad pieśniami” na temat miłości, relacji małżeńskich, chrześcijańskiej wizji seksualności. Serdecznie zapraszamy.
11. Zapraszamy młodzież do włączania się do Grupy Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00.
12. W sobotę spotkanie scholi dziecięcej o 10.00 w salce na plebanii.
13. Do nabycia przed kościołem Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta. W zakrystii – Rocznik Wniebowziętej w cenie 30 zł.
14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
15. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać do skarbonki znajdującej się na filarze pod chórem kościoła. Przy okazji informujemy, że po Wszystkich Świętych tradycyjnie już odprawione zostaną Msze Św. w intencji zmarłych polecanych w tegorocznych wypominkach. Prosimy kartki wspominkowe wypełniać czytelnie z podaniem adresu, ponieważ Msze Św. odprawiane będą w int. zmarłych z rodzin, mieszkających na poszczególnych ulicach.

f