1. Jak miłować Boga? Słyszeliśmy przed paroma chwilami: umysłem, sercem, całą duszą i całą mocą. To znaczy: miłować Boga wszystkimi władzami – całym sobą. Czy tak jest naprawdę? A może warto coś zmienić?
2. Listopad to tradycyjnie miesiąc modlitwy za zmarłych. Wypominki, czyli prośbę o modlitwę za wymienionych zmarłych, można składać do skarbom ki na filarze pod chórem.
3. Do 8 listopada można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami dla zmarłych za nawiedzenie cmentarza i równoczesne zmówienie modlitwy w intencji zmarłych.
4. W piątek, 9 listopada obchodzimy rocznicę poświęcenia bazyliki na Lateranie, czyli kościoła katedralnego papieża, dlatego też bazylika ta nazywana jest „matką wszystkich kościołów”. Pamiętajmy tego dnia o modlitwie za papieża i cały Kościół.
5. W poniedziałek po Mszy Św. wieczornej na zbiórkę zapraszamy wszystkich ministrantów i kandydatów na ministrantów.
6. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Miłosierdzia Bożego.
7. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
8. W czwartek zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej. Zachęcamy wszystkich, zwłaszcza rodziców do zaangażowania się w systematyczne studium Pisma św. zwłaszcza z okazji rozpoczętego się Roku Wiary.
9. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Taizé w salce na plebanii. W ramach spotkań są głoszone konferencje inspirowane cyklem komentarzy autorstwa o. Adama Szustaka do „Pieśni nad pieśniami” na temat miłości, relacji małżeńskich, chrześcijańskiej wizji seksualności. Serdecznie zapraszamy.
10. Zapraszamy młodzież do włączania się do Grupy Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00.
11. W sobotę spotkanie scholi dziecięcej o 10.00 w salce na plebani.
12. Do nabycia przed kościołem Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta. W zakrystii – Rocznik Wniebowziętej w cenie 30 zł.
13. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
14. W najbliższą niedzielę spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.30.
15. Zapraszamy do odwiedzania naszej strony parafialnej pod adresem www.parafiapolanica.pl, gdzie można znaleźć relacje z życia parafii, aktualne ogłoszenia i intencje mszalne oraz nagrania niedzielnych i świątecznych homilii.
16. W najbliższą sobotę koło Radia Maryja naszej parafii zaprasza na Mszę św. o godz. 9 00 po niej na adorację i na konferencje. W sobotę odbędzie się spotkanie gromady wilczków o godz. 12.00 serdecznie zapraszamy chłopców klasy 1,2 i 3 szkoły podstawowej.
17. W dniu dzisiejszym po Mszy św. można nabyć Śpiewnik Parafialny z kolorowymi ilustracjami, zawierający modlitwy, teksty pieśni i piosenek pielgrzymkowych jak również tekst liturgii w języku łacińskim z tłumaczeniem.
18. Jest już nowa książka intencji mszalnych – można zamawiać intencje na rok 2013.

W TYM TYGODNIU PATRONUJE NAM:

  • w sobotę, 10 listopada – święty Leon Wielki, papież z V wieku, którego zapamiętano jako gorliwego obrońcę jedności Kościoła. Został ogłoszony jego doktorem.
f