1. Uświadomienie sobie dziś w słowie Pańskim faktu przemijania niech zmieni naszą perspektywę i nauczy dalekowzroczności sięgającej aż w wieczność.
2. Niedzielę dzisiejszą przeżywamy, jako Dzień modlitw za Polonię Zagraniczną. Pamiętajmy o tej ważnej intencji.
3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić uroczystość Chrystusa Króla, która kończy rok liturgiczny. Jest to święto patronalne Akcji Katolickiej. Taca zbierana będzie na budowę nowych kościołów w naszej diecezji.
4. We wtorek po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Miłosierdzia Bożego.
5. W środę o godz. 16.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
6. Czwartkowe  spotkanie Grupy Biblijnej odbędzie się za dwa tygodnie, 29 listopada.
7. W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie Taizé w salce na plebanii.
8. Zapraszamy młodzież do włączania się do Grupy Duszpasterstwa Młodzieży. Spotkania odbywają się w każdy piątek o godz. 19.00.
9. W sobotę spotkanie scholi dziecięcej o 10.00 w salce na plebani.
10. Do nabycia przed kościołem Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta. We wniebowziętej ciekawe relacje z obchodów Dnia Niepodległości, spotkanie grupy Wilczków, oraz na temat wizji piekła. W zakrystii – Rocznik Wniebowziętej w cenie 30 zł.
11. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
12. W najbliższą niedzielę spotkanie dla kandydatów przygotowujących się do bierzmowania po Mszy św. o godz. 11.30.
13. W zakrystii do nabycia są kalendarze naszej parafii w cenie 5 zł. Ofiary złożone na ten cel przeznaczone są na Służbę Liturgiczną (organizacja wyjazdów, zakup strojów liturgicznych, finansowanie wydarzeń sportowych). Zachęcamy do nabycia parafialnego kalendarza.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

• w poniedziałek, 19 listopada – błogosławiona Salomea. Żyła w XIII wieku. Swoje oddanie wyłącznie Bogu potwierdziła decyzją o dziewiczym małżeństwie. Ostatnie lata życia spędziła w klasztorze w Skale;
  • we wtorek, 20 listopada – święty Rafał Kalinowski, powstaniec styczniowy, zesłaniec syberyjski. Po odzyskaniu wolności wstąpił do Karmelu, któremu nadał impuls do rozwoju;
  • w środę, 21 listopada – Ofiarowanie Najświętszej Maryi Panny. Tradycja mówi, że gdy Maryja miała trzy lata, rodzice: święty Joachim i święta Anna, oddali Ją kapłanowi Zachariaszowi, ojcu świętego Jana Chrzciciela, na wychowanie i naukę. Maryja pozostała w świątyni około 12 lat. Dla uczczenia tej tajemnicy z Jej życia od VIII wieku na Wschodzie, a od XIV na Zachodzie obchodzono specjalne święto. Dziś wspominając tamto Ofiarowanie, powinniśmy odnawiać w sobie pragnienie poświęcania się Bogu i szukania Jego woli;
  • w czwartek, 22 listopada – święta Cecylia, męczennica z III wieku, patronka śpiewu kościelnego;
  • w sobotę, 24 listopada – święty Andrzej Dung-Lac i jego towarzysze – męczennicy wietnamscy z XIX wieku.