1. Dzisiaj pierwsza niedziela Wielkiego Postu. Kończą się właśnie trwające od Środy Popielcowej Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty. Włączmy się w głębokie przeżycie tego czasu przez intensywniejszą modlitwę osobistą i wspólnotową. Tej drugiej będzie sprzyjał udział w nabożeństwach wielkopostnych: w piątki w naszym kościele o godzinie 16.00 Drogę Krzyżową dla dzieci, po Mszy sw. wieczornej dla dorosłych, a w niedziele o godzinie 16.00 Gorzkie Żale. Do udziału w tych nabożeństwach zachęcam wszystkich Parafian: dzieci, młodzież i dorosłych. Pamiętajmy o osobistych umartwieniach, a także o specjalnych postanowieniach na Wielki Post.
2. Przypominamy, że w każdy piątek Wielkiego Postu za odmówienie modlitwy do Chrystusa ukrzyżowanego: „Oto ja, dobry i najsłodszy Jezu” oraz za udział w Drodze Krzyżowej, a także w każdą niedzielę za udział w nabożeństwie Gorzkich Żali oraz za odprawienie przynajmniej trzydniowych rekolekcji można uzyskać odpust zupełny.
3. W dniu 8 lutego 2013 roku delegacja miasta, uzdrowiska i parafii na czele z ks. prałatem Antonim Kopaczem otrzymała Relikwie Bł. Jana Pawła II z rąk Jego Eminencji Ks. Kardynała Stanisława Dziwisza, Arcybiskupa Metropolity Krakowskiego. Uroczysta intronizacja Relikwii nastąpi 6 kwietnia, w dniu ogłoszenia naszego kościoła diecezjalnym sanktuarium MB Nieustającej Pomocy.
4. W tym tygodniu, w piątek, 22 lutego, przypada święto Katedry Świętego Piotra Apostoła. Już od IV wieku wierni Rzymu obchodzili pamiątkę założenia gminy chrześcijańskiej i obrania Wiecznego Miasta przez świętego Piotra Apostoła na stolicę Kościoła Chrystusowego. Symbolem władzy Piotrowej stała się potężna bazylika, wzniesiona w XVII wieku nad grobem pierwszego biskupa Rzymu. Święto jest przede wszystkim okazją do wyrażenia czci świętemu Piotrowi i każdemu jego następcy, którzy zgodnie z wolą Chrystusa zostali postawieni jako pasterze całego Kościoła powszechnego. Przez tyle lat wielką modlitewną miłością otaczaliśmy błogosławionego Jana Pawła II, o którym z taką dumą mówiliśmy: Piotr naszych czasów. Niech nie zabraknie wyrazów oddania i modlitwy w intencji panującego nam obecnie Ojca Świętego Benedykta. Po Jego rezygnacji w duchu miłości módlmy się do Ducha Świętego o dobry wybór Jego następcy, by poprzez pasterską posługę mógł nieść Ewangelię wszystkim narodom.
5. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania. Obecność obowiązkowa.
6. 22 lutego o godz. 18.00 Mszą św. w kościele Św. Jana Chrzciciela rozpocznie się Dekanalny Kurs Przedmałżeński. Prosimy pary narzeczeńskie planujące ślub kościelny o zgłoszenie się do ks. proboszcza a następnie włączenie się w nauki przedmałżeńskie. W parafiach Dekanatu nauki nie będą prowadzone.
7. W poniedziałek o 17.30 zbiórka ministrantów i kandydatów na ministrantów.
8. Od wtorku rozpoczną się indywidualne spotkania z rodzicami dzieci przystępujących w tym roku do I-ej Komunii. Św. Spotkania rozpoczynać się będą o godz. 18.00.
9. We wtorek po Mszy Św. odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu dla grupy Miłosierdzia Bożego.
10. W środę zapraszamy na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego.
11. W środę po Mszy św. wieczornej spotkanie organizacyjne koła Radia Maryja.
12. W środę o godz. 19.00 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania, którzy nie uczestniczyli w ostatnim spotkaniu.
13. W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla lektorów.
14. W piątek po wieczornej Mszy św. spotkanie grupy Taizé, a o godz. 19.00 spotkanie Grupy Duszpasterstwa Młodzieży.
15. W sobotę o godz. 10.00 spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii.
16. Nasza parafia organizuje zamknięte wyjazdowe rekolekcje wielkopostne dla dorosłych w Wilkanowie w dniach 22-24 lutego (piątek – niedziela). Rekolekcje odbywać się będą w domu sióstr Misjonarek Krwi Chrystusa. Koszt udziału 130 zł obejmuje zakwaterowanie, dwa noclegi, wyżywienie, przejazd autokarem. Wyjazd w piątek o godz. 15.00 – spotkanie naprzeciw szkoły Podstawowej nr 2 a o 15.10 na przystanku PKS.
17. Gazety „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. Dzisiejszy numer Wniebowziętej w całości poświęcony jest relacji z przekazania relikwie bł. Jana Pawła II naszej parafii.
18. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, w tych godzinach dodatkowo w sobotę czynna jest biblioteka parafialna.
19. Parafia w Szczytnej zaprasza na wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Górki Klasztornej w dniach 23-24 marca, koszt wyjazdu 140 zł.

f