1. Wielki Post jest czasem dobrych postanowień, odwrócenia się od zła i czynienia dobra. Warto, żeby miały one konkretny wymiar. Niech to będą konkretne wyrzeczenia, niech to będzie codzienna dodatkowa chwila przeznaczona na lekturę Pisma Świętego, na rozmyślanie męki i śmierci Pana Jezusa, na modlitwę i zastanowienie się nad własnym życiem, postępowaniem. Pamiętajmy o dobrym przeżyciu sakramentu pokuty i pojednania. Przystąpienie do niego w tym czasie jest przecież naszym obowiązkiem. Zapraszamy w każdy piątek na Drogę Krzyżową: dzieci o godz. 16.00, dorosłych po Mszy Św. wieczornej oraz na Gorzkie Żale w każdą niedzielę o godz. 16.00. Ofiary zbierane podczas tych nabożeństw przeznaczone są na zakup kwiatów do Bożego Grobu.
 2. Przez cały Wielki Post trwa wielkopostna akcja trzeźwości. Trud związany z abstynencją ofiarujemy w intencji dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej oraz ich rodzin, aby Chrystus naprawdę i w pełni zamieszkał w ich sercach i aby ta przyjaźń przetrwała wszelkie życiowe próby. Niech nasze rodziny będą prawdziwymi Kościołami domowymi, które będą promieniowały żywą wiarą.
 3. Jutro, 4 marca, w liturgii czcimy Świętego Kazimierza (1458-1484), polskiego królewicza, który swym bogobojnym życiem udowodnił, że władza wcale nie musi być okazją do nadużyć, korupcji ani wyścigu w gromadzeniu doczesnego bogactwa. Władza i polityka jest dziełem Boga i traktowana jako powołanie może stać się też drogą do świętości. Ponieważ Święty Kazimierz jest patronem naszych braci Litwinów, przez jego wstawiennictwo polecajmy Bożej opatrzności Kościół i cały naród litewski.
 4. W piątek, 8 marca, obchodzimy Dzień Kobiet. Choć to świecka uroczystość, pamiętajmy w modlitwach o wszystkich kobietach, zwłaszcza o tych najbardziej utrudzonych matkach wielodzietnych rodzin, o kobietach opiekujących się chorymi i niedołężnymi, a także o kobietach poniżanych i prześladowanych w wielu częściach świata. Wszak kobiety wypełniają szczególną rolę w świecie, w Kościele i w rodzinie. Polecajmy ich trud i życie Panu Bogu i Maryi, która jest najpiękniejszym wzorem żony i matki.
 5. Dzisiaj po Mszy św. o 11.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania w salce na plebani. Osoby, które nie będą na dzisiejszym spotkaniu zapraszamy w środę o 19.00.
 6. We wtorek po Mszy Św. odbędzie się spotkanie dla grupy Miłosierdzia Bożego.
 7. W środę zapraszamy na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy o 16.30.
 8. W pierwszy czwartek miesiąca w czasie Mszy św. będziemy modlić o powołania kapłańskie i zakonne, po Mszy św. spotkanie wszystkich lektorów i ministrantów.
 9. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie modlitewne dla grupy Taizé zaś o 19.0 zapraszamy młodzież z grupy Duszpasterstwa Młodzieży.
 10. W sobotę o 9.00 Msza św. dla grupy Rodziny Radia Maryja. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.
 11. W sobotę o 10.00 spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii.
 12. W ubiegłą sobotę w Ząbkowicach Śląskich odbył się III Turniej Tenisa Stołowego Ministrantów. W grupie młodszej turniej wygrał i tytuł mistrza diecezji wywalczył nasz ministrant - Tymoteusz Kopeć. Relacja z turnieju w dzisiejszym numerze „Wniebowziętej”.
 13. Gazety „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. We „Wniebowziętej” relacje z licznych wydarzeń ubiegłego tygodnia: rekolekcji w Wilkanowie i Bardzie oraz wizyty delegacji z Telgte – miasta partnerskiego Polanicy.
 14. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, w tych godzinach dodatkowo w sobotę czynna jest biblioteka parafialna.
 15. W związku z przeżywanym Rokiem Wiary planowane jest diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie 13 kwietnia 2013. Koszt udziału 10 zł. Szczegółowy plan w dzisiejszej „Wniebowziętej”.
 16. W dniach 28-30 kwietnia planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (nawiedzenie Sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie, zwiedzanie Katedry Legnickiej, modlitwa pod pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie, nawiedzenie Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, zwiedzanie Paradyża i Starego Kostrzyna). Koszt 260 zł, więcej informacji w dzisiejszej „Wniebowziętej”.
 17. 6 marca (środa) w kościele pw. Wniebowzięcia NMP w Kłodzku o godz. 18.00 celebrowana będzie Eucharystia jedności z modlitwą o uzdrowienie, której przewodniczył będzie ks. Krzysztof Kralka – pallotyn. Zapraszamy zwłaszcza uczestników Seminarium Odnowy Wiary.
 18. „Willa Polanica” serdecznie zaprasza 10 marca o godz. 13.00 na spotkanie do Teatru Zdrojowego na III edycję „Krakowskiego Salonu Poezji” W programie wiersze przedstawią: Dominika Bednarczyk, Radosław Krzyżowski, oprawa muzyczna: Marek Dyjak. Szczegółowy program wywieszony jest w przedsionku kościoła.
 19. Zachęcamy do nabycia kartek świątecznych, które zostały wykonane wspólnie z wychowankami Ośrodka prowadzonego przez siostry św. Józefa. Dochód zostanie przeznaczony na potrzeby podopiecznych. Kartki rozprowadzane są przy wyjściu z kościoła.
f