1. Dzisiejsza, już czwarta niedziela Wielkiego Postu różni się nieco od pozostałych. W tradycji Kościoła nazywamy ją niedzielą Laetare, czyli niedzielą radości. Widzimy to nawet w zmianie postnego fioletu na różowy kolor szat liturgicznych. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w tym niełatwym codziennym wysiłku.
 2. Wielki Post, który obecnie przeżywamy, to wyjątkowa okazja do nawrócenia, do odnowienia naszej przyjaźni z Bogiem. To czas powracania do korzeni wiary i zadziwienia tajemnicą Bożej Miłości. Serdecznie zapraszamy na Rekolekcje, które rozpoczną się w naszej parafii w przyszłą niedzielę na wszystkich Mszach św. Przeprowadzi je Ojciec Mariusz Chyrowski Redemptorysta, prefekt Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie. Rekolekcje trwać będą od niedzieli do czwartku i będą miały za cel przygotowanie nas do uroczystości utworzenia w naszym kościele Diecezjalnego Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy i do uroczystego wprowadzenia Relikwii Bł. Jana Pawła II. Równocześnie w tym samym czasie dzieci rozpoczną swoje rekolekcje szkolne. Dobrze wykorzystajmy ten czas, aby ugruntować w sobie człowieka prawego sumienia i autentycznie zaangażowanego w budowanie Królestwa Bożego: Królestwa prawdy i życia, sprawiedliwości, miłości i pokoju w naszych rodzinach, we wspólnocie parafialnej, w miejscach pracy i w całym społeczeństwie. Ciągle przypomina nam o tym trwający obecnie Rok Wiary.
 3. Przypominam, że w naszym kościele w każdy piątek Wielkiego Postu razem z Chrystusem i Jego bolejącą Matką przemierzamy Drogę Krzyżową. Zapraszamy dzieci na godz. 16.00, dorosłych po Mszy św. wieczornej. W niedziele o godzinie 16.00 zapraszamy na Gorzkie Żale podczas których rozpamiętujemy Mękę Pana Jezusa. Wszystkich zachęcamy do licznego udziału w tych wielkopostnych nabożeństwach.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i kandydatów.
 5. We wtorek po Mszy Św. odbędzie się spotkanie dla grupy Miłosierdzia Bożego.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy o 16.30.
 7. Wyjątkowo w środę po Mszy św. wieczornej zapraszamy na spotkanie Grupy Biblijnej.
 8. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie modlitewne dla grupy Taizé zaś o 19.00 zapraszamy młodzież z grupy Duszpasterstwa Młodzieży.
 9. W sobotę o 10.00 spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii.
 10. Gazety „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. We „Wniebowziętej” pierwsza cześć historii obrazu MB Nieustającej Pomocy, który znajduje się w naszym kościele.
 11. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, w tych godzinach dodatkowo w sobotę czynna jest biblioteka parafialna.
 12. „Willa Polanica” serdecznie zaprasza dzisiaj o godz. 13.00 na spotkanie do Teatru Zdrojowego na III edycję „Krakowskiego Salonu Poezji”. Szczegółowy program wywieszony jest w przedsionku kościoła.
 13. W związku z przeżywanym Rokiem Wiary planowane jest diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie 13 kwietnia 2013. Koszt udziału 10 zł.
 14. W dniach 28-30 kwietnia planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (nawiedzenie Sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie, zwiedzanie Katedry Legnickiej, modlitwa pod pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie, nawiedzenie Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, zwiedzanie Paradyża i Starego Kostrzyna). Koszt 260 zł.
 15. 15 marca planowana jest pielgrzymka maturzystów na Jasną Górę. Koszt 40 zł, informacje i zapisy u ks. Marcina.
 16. Od jutra rekolekcje wielkopostne rozpoczynają uczniowie RST. Prowadzących i młodzież polecamy modlitwom parafian.
f