1. Od dzisiejszej, piątej niedzieli Wielkiego Postu zmienia się charakter tego okresu liturgicznego. Cały czas towarzyszyło nam wezwanie Kościoła do nawrócenia i pokuty, od dziś w kościele zasłaniamy wszystkie krzyże. Skupimy się na rozważaniu Męki Pańskiej, stąd jeszcze większa zachęta do udziału w nabożeństwach Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali.
  2. Od dziś zaczynamy Rekolekcje Wielkopostne, przeprowadzą je Ojcowie Redemptoryści. Serdecznie witamy w naszej parafii Ojca Mariusza, prefekta Wyższego Seminarium Duchownego Ojców Redemptorystów w Tuchowie oraz dwóch diakonów. Nauki dla dorosłych będą od dzisiaj do czwartku włącznie o godz. 9.00 i 19.00 (z wyjątkiem wtorku – poranna Msza św. o 7.30 z powodu transmisji inauguracji pontyfikatu Ojca Świętego Franciszka). Okazja do Spowiedzi św. będzie we wtorek od godz. 7.30-9.00 i od 18.00 – 19.30. Przyjadą księża z Dekanatu. Zachęcamy, aby nie odkładać na ostatni moment spowiedzi wielkopostnej. Dopiero serce pojednane z Bogiem i z bliźnimi jest sercem wielkodusznym. Dzieci będą miały swoje nauki w szkole.
  3. Z racji Rekolekcji Wielkopostnych w środę o godzinie 9.00 i 19.00 odbędą się uroczyste nabożeństwa do MB Nieustającej Pomocy po których odbędzie się Eucharystia.
  4. We wtorek, 19 marca, przypada uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny i opiekuna Pana Jezusa. Papież Pius IX w 1870 roku ogłosił go patronem Kościoła powszechnego i rodzin chrześcijańskich. Podczas Mszy Świętej tego dnia przez wstawiennictwo Opiekuna Najświętszej Rodziny będziemy się modlić za mężów i ojców z naszej wspólnoty parafialnej i o godne wypełnianie przez nich swojego powołania. Kiedy wokół tyle trudności, codziennych kłopotów, niepewności z powodu braku pracy i środków do godnego życia, warto zwracać się o pomoc do świętego Józefa nie tylko w dniu Jego święta, ale także w każdy wtorek szczególnie jemu poświęcony. Święty Józef jest też patronem dobrej śmierci. Według tradycji odszedł z tego świata w ramionach samego Pana Jezusa. Jego wstawiennictwu będziemy zatem polecać wszystkich konających.
  5. We wtorek odbędzie się uroczysta inauguracja pontyfikatu Ojca św. Franciszka, jako 266 następcy św. Piotra. Osobę papieża polecamy gorącym modlitwom wiernych.
  6. Przyszła niedziela, 24 marca, będzie już Niedzielą Męki Pańskiej, Niedzielą Palmową. Jej liturgia wprowadzi nas w ostatni etap czasu Wielkiego Postu, a następujące po niej dni Wielkiego Tygodnia umożliwiają nam głębokie przeżywanie tajemnicy Męki i Zmartwychwstania Chrystusa Pana. Podczas uroczystej liturgii pobłogosławimy gałązki wierzbowe, które będą przypominały jerozolimskie palmy, słane pod stopy wjeżdżającego do Świętego Miasta Chrystusa – Mesjasza. Zapraszamy wszystkie dzieci z palmami na Mszę św. o godz. 11.30. Po Mszy św. przejdziemy procesyjnie do Teatru Zdrojowego, gdzie odbędzie się konkurs na najpiękniejszą palmę zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury. Tych którzy podejmą się stanąć do konkursu Pani Dyrektor MCK zaprasza w poniedziałek  18 marca o godz. 17.00  do Teatru Zdrojowego na warsztaty tradycji wielkanocnych. Na warsztatach, będzie można poznać techniki wykonywania palmy wielkanocnej a uczyć nas będą przedstawiciele zespołu Kukułeczki z Wolan.
  7. W piątek zapraszamy na Mszę św. wyjątkowo o godz. 16.00, po której wyruszymy, aby odprawić nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami naszego miasta. Nabożeństwo przygotują uczniowie RST.
  8. W piątek o 19.00 zapraszamy młodzież na spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży.
  9. Gazety „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. We „Wniebowziętej” druga cześć historii obrazu MB Nieustającej Pomocy, który znajduje się w naszym kościel
  10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, w tych godzinach dodatkowo w sobotę czynna jest biblioteka parafialna.
f