1. Miłość ostatecznie zwycięża śmierć! Zatem przyobleczmy nasze życie w zwycięską miłość Ojca i jej doświadczajmy. Grzech i jego owoc, to znaczy śmierć, nie jest już w stanie zagrodzić nam drogi do Domu Ojca. Przez Jezusa w Duchu Świętym mamy na zawsze otwarty dostęp do Ojca. Niech to będzie najlepsze wielkanocne życzenie: aby każdy z nas doświadczył i przyjął tę zwycięską miłość Boga Ojca. A ogarnięci Bożą miłością, dzielmy się tym darem z naszymi braćmi. Potrzeba bowiem tej miłości w każdym wymiarze naszego życia, zwłaszcza społecznym i narodowym. Tylko na Chrystusie i Jego zwycięstwie nad wszelkim złem, na głoszonej przez Niego prawdzie, sprawiedliwości i miłości można budować lepszą przyszłość.
 2. Jutro drugi dzień Świąt – Wielkanocny Poniedziałek. Pamiętajmy, że nasza radość i cała przedświąteczna krzątanina miały swój powód przede wszystkim w wydarzeniach Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Pana Jezusa. Zatem zadbajmy o nasz udział we Mszy Świętej. Jutro porządek Mszy św. jest niedzielny Zachęcamy także do uczestnictwa w Mszach Świętych przez całą oktawę Wielkanocy o godz. 7.00 i 17.00. Pół godziny przed Mszą św. wieczorną zapraszamy na Nowennę do Miłosierdzia Bożego. W czasie wolnym warto zajrzeć też do innych okolicznych kościołów i obejrzeć wystrój Grobów Pańskich.
 3. W ramach świątecznego popołudniowego wypoczynku, może przechadzki czy przejażdżki, pamiętajmy także o chwili modlitwy przy grobach naszych najbliższych, którzy przez chrzest zostali włączeni w Chrystusa i teraz oczekują na pełny udział w Jego zmartwychwstaniu.
 4. We wtorek, 2 kwietnia, przypada 8. rocznica śmierci Błogosławionego Jana Pawła II. Przez jego wstawiennictwo możemy prosić Boga o potrzebne dla nas łaski. On przez długie lata swojego pontyfikatu własnym przykładem uczył nas, jak naprawdę być solą dla ziemi. Starajmy się go w tym naśladować!
 5. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W czwartek dziękujemy za dar Eucharystii i kapłaństwa, prosimy o nowe i święte powołania do pracy w Pańskiej Winnicy, także z naszej wspólnoty parafialnej. W piątek pragniemy wypełnić prośbę Pana Jezusa o modlitwę wynagradzającą za grzechy nasze i całego świata. A w sobotę czcimy Matkę Najświętszą i powierzamy Jej matczynej opiece całą naszą codzienność.
 6. Z sakramentu pokuty w pierwszy piątek miesiąca w naszym kościele będzie można skorzystać podczas Mszy św. wieczornej. Wielu Parafian przed świętami wielkanocnymi oczyściło swoje serca; pozostałych, tych, którzy nie zdążyli, czy nie mieli okazji, zachęcamy do pojednania się z Bogiem i braćmi oraz do licznego udziału we Mszy Świętej i w pierwszopiątkowym nabożeństwie. W piątek o godz. 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.15 Nowenna do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa. Z racji uroczystości parafialnych w sobotę odwiedziny chorych przeniesione są na następny tydzień, na sobotę 13 kwietnia.
 7. Przyszła niedziela, druga niedziela Wielkanocy, będzie uroczystą Niedzielą Miłosierdzia Bożego. W tę niedzielę złożymy ofiarę do puszek na „Caritas” świdnicką.
 8. Kierujemy zaproszenie do wszystkich parafian i gości kuracjuszy na sobotę 6 kwietnia, na Mszę św. o godz. 17.00, podczas której Biskup Świdnicki Ks. prof. Ignacy Dec ogłosi nasz kościół Diecezjalnym Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy. O godz. 16.15 zostanie odprawiona Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Podczas Mszy św. wniesione do Sanktuarium zostaną relikwie Bł. Jana Pawła II. Tutaj, w tym miejscu będziemy mogli wyrażać najgłębszą cześć i uszanowanie dla Dziewicy i Jej Syna. Nawiedzających progi Sanktuarium zapraszamy do kontemplacji i nieustannej adoracji świętych postaci na łaskami słynącej Ikonie. Niech Ona – Matka Nieustannie Pomagająca staje się dla modlących się przed Jej świętym wizerunkiem ciągle dostępna, niech czuwa nad nami i okrywa nas płaszczem zrozumienia i pociechy.
 9. We wtorek spotkanie Grupy Miłosierdzia Bożego w kościele po Mszy św. wieczornej.
 10. Zbiórka ministrantów i lektorów w czwartek po Mszy św. wieczornej.
 11. Z racji przygotowań do sobotnich uroczystości spotkań z pozostałymi grupami w tym tygodniu nie będzie.
 12. Gazety: Gościa Niedzielnego, Niedzielę i nasz tygodnik Wniebowzięta można nabyć u ministrantów przed kościołem. We Wniebowziętej warto przeczytać kolejny artykuł o kontemplacji Ikony.
 13. W związku z przeżywanym Rokiem Wiary planowane jest diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie 13 kwietnia 2013. Koszt udziału 10 zł.
 14. W dniach 28-30 kwietnia planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (nawiedzenie Sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie, zwiedzanie Katedry Legnickiej, modlitwa pod pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie, nawiedzenie Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, zwiedzanie Paradyża i Starego Kostrzyna). Koszt 260 zł.
f