1. Dziś Niedziela Miłosierdzia Bożego. Śmierć i zmartwychwstanie Chrystusa najdobitniej przekonują nas o tym, że Bóg jest Miłością, że potrafi jedynie kochać i przebaczać. Jakże więc nie dziękować za wielki dar miłosierdzia, za łaskę sakramentu pokuty!? Warto w tym miejscu przypomnieć słowa błogosławionego Jana Pawła II: „Trzeba przekazywać światu ogień miłosierdzia. W miłosierdziu Boga świat znajdzie pokój, a człowiek szczęście! To zadanie powierzam wam, drodzy bracia i siostry, Kościołowi w Krakowie i w Polsce oraz wszystkim czcicielom Bożego miłosierdzia, którzy tutaj przybywać będą z Polski i z całego świata. Bądźcie świadkami miłosierdzia!” (Łagiewniki, 2002 r.).
 2. Jutro przypada przeniesiona w tym roku z 25 marca (akurat był to Wielki Poniedziałek!), uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Uroczystość tę obchodzimy w Kościele jako Dzień Świętości Życia oraz Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Życie – wielki dar Stwórcy jest święte od poczęcia w łonie matki aż do śmierci – domaga się poszanowania i obrony. Pamiętajmy, że nikt oprócz Boga nad tym darem nie ma władzy.
 3. W nadchodzącą środę, 10 kwietnia, przypada 3. rocznica katastrofy polskiego rządowego samolotu pod Smoleńskiem. Pewnie pamiętamy jeszcze, jak trudne to było doświadczenie dla polskiego narodu, jak głęboka żałoba spowiła serca wielu Polaków. Wspominając tamte chwile, w osobistych modlitwach polecajmy Bożemu miłosierdziu wszystkich, którzy wówczas zginęli, i prośmy o błogosławione owoce ofiary ich życia, zwłaszcza dla naszego narodu, naszej Ojczyzny ciągle tak bardzo doświadczanej. Prośmy Boga o to, abyśmy wreszcie potrafili wyciągać z tej i innych lekcji historii właściwe wnioski. Serdecznie zapraszamy na Mszę św. wieczorną, w której będziemy polecali tragicznie zmarłych w katastrofie smoleńskiej.
 4. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów.
 5. We wtorek po Mszy Św. odbędzie się spotkanie dla grupy Miłosierdzia Bożego.
 6. W środę zapraszamy na Nowennę do M. B. Nieustającej Pomocy o 16.30.
 7. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie modlitewne dla grupy Taizé zaś o 19.00 zapraszamy młodzież z grupy Duszpasterstwa Młodzieży.
 8. W sobotę o 10.00 spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii.
 9. Gazety „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem.
 10. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, w tych godzinach dodatkowo w sobotę czynna jest biblioteka parafialna.
 11. „W związku z przeżywanym Rokiem Wiary planowane jest diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie 13 kwietnia 2013. Koszt udziału 10 zł.
 12. W dniach 28-30 kwietnia planowana jest pielgrzymka do Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie (nawiedzenie Sanktuarium MB Łaskawej w Krzeszowie, zwiedzanie Katedry Legnickiej, modlitwa pod pomnikiem Chrystusa Króla w Świebodzinie, nawiedzenie Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie, zwiedzanie Paradyża i Starego Kostrzyna). Koszt 260 zł.
f