1. Dziś piąta niedziela Wielkanocy. Gromadzimy się na Eucharystii, która jest darem nieskończonej miłości Boga. Możemy ten Wielkanocny Sakrament przyjąć i pozwolić, aby przemieniał nas wewnętrznie, czynił coraz bardziej podobnymi do Chrystusa.
2. W najbliższą środę wchodzimy w maryjny miesiąc maj. Codziennie będziemy gromadzić się wokół ołtarza na Eucharystii i na tak kochanym przez starszych i młodszych majowym nabożeństwem. Tyle ważnych spraw mamy do omodlenia przed obliczem Matki Bożej. W naszym kościele nabożeństwo majowe będziemy celebrowali codziennie o godzinie 16.30. Zadbajmy też o Jej wizerunki w naszych domach i w przydrożnych kapliczkach. Rodzinnie gromadźmy się przy nich na śpiewanie Litanii loretańskiej, pieśni maryjnych, różaniec czy wieczorny Apel.
3. 1 maja wspominamy św. Józefa Robotnika. W tym dniu przypada druga rocznica beatyfikacji Ojca Świętego Jana Pawła II, dlatego spotkamy się o godz. 18.30 przy pomniku bł. Jana Pawła II koło Szpitala, stamtąd przejdziemy do kościoła, śpiewając Litanię Loretańską. Po procesji o godz. 19.00 zapraszamy wszystkich parafian, gości i kuracjuszy na Eucharystię jedności, po której nastąpi nabożeństwo modlitwy o uzdrowienie wraz z indywidualną modlitwą wstawienniczą. Na Mszę przybędą wspólnoty modlitewne Kotliny Kłodzkiej. Zapraszamy wszystkich zmagających się z problemami tak duchowymi jak i fizycznymi.
4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy piątek o 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo majowe. Zaś okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej będzie w czwartek od 16.00 – 17.00. Odwiedziny chorych w sobotę do południa
5. W piątek, 3 maja, przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte będą sprawowane w porządku niedzielnym O godzinie 11.30 odprawiona będzie Msza św. w intencji naszej Ojczyzny. Weźmy udział w liturgii tej uroczystości, dopisując w ten sposób kolejną kartę miłości naszego narodu do Maryi. W tym dniu ponowimy akt oddania Polski pod opiekę Matki Bożej.
6. Młodzież przygotowująca się do bierzmowania kończy dzisiaj swoje zamknięte rekolekcje. Dzieło rekolekcji polecamy modlitwie wszystkich parafian.
7. Kończy się Tydzień Modlitwy o powołania do służby w Kościele. Modlitwa o powołania i za powołanych to ważna cześć życia wspólnoty parafialnej, dlatego pragniemy aby naszej parafii powstało Towarzystwo Przyjaciół WSD w Świdnicy. Wszystkich, którzy chcą swoją modlitwą i ofiarą wspierać w sposób stały świdnickie seminarium prosimy o zapisanie się na listę znajdującą się przy wyjściu z kościoła. Więcej informacji na ten temat w dzisiejszej Wniebowziętej.
8. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i kandydatów.
9. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla ministrantów i lektorów.10. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie modlitewne dla grupy Taizé. O godz. 19.00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży.11. W sobotę o 10.00 spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii.12. Gazety „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem.13. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, w tych godzinach dodatkowo w sobotę czynna jest biblioteka parafialna.14. W najbliższą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 młodzież, która w tym roku przyjmie sakrament bierzmowania zostanie uroczyście przedstawiona wspólnocie parafialnej. Na tę Mszę zapraszamy także rodziców i rodzeństwo naszej młodzieży – rodzice udzielą swoim dzieciom specjalnego błogosławieństwa.15. W dniu 13.05.2013 (pn) od godz. 8:00 w Przychodni Lekarskiej "Medicus" przy ul. Lipowej 6 oraz od godz. 14:00 w Przychodni „Eskulap" przy ul. Warszawskiej 20, odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych: tętniczych i żylnych oraz USG tarczycy. Badania wykonywane są na profesjonalnym nowym aparacie USG Doppler Color (nie ślepy Doppler). Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55zl. Prowadzone są również zapisy na badanie echo serca. Bliższe informacje w przychodni

W tym tygodniu patronują nam:

  • 29 IV – Święta Katarzyna Sieneńska, dziewica i doktor Kościoła, patronka Europy
  • 2 V – Święty Atanazy (295-373), biskup i doktor Kościoła (wspomnienie obowiązkowe);
  • 4 V – Święty Florian (†304), męczennik z początku IV wieku, patron strażaków. Przez jego wstawiennictwo będziemy polecali Bożej Opatrzności wszystkich żyjących i zmarłych druhów pracujących lub zaangażowanych społecznie w pożarnictwie!
f