1. Przez kolejne dni maja kroczymy z Maryją, opromienieni i radośni Paschą Jej Syna. Dziś, w szóstą niedzielę Wielkanocy, gromadzimy się wokół ołtarza, żeby to misterium paschalne mogło przemienić całe nasze życie.
 2. Jutro, w poniedziałek, 6 maja, obchodzimy święto Apostołów Filipa i Jakuba, którzy czerpiąc z moc z Chrystusa, udowodnili, że nawet słaby człowiek jest w stanie poświęcić się głoszeniu Ewangelii. Ich wstawiennictwu będziemy polecać wszystkich powołanych do pracy w Winnicy Pańskiej.
 3. Jednocześnie tego dnia rozpoczniemy doroczne Dni modlitw o urodzaje i za kraje głodujące. Jeśli nie w inny sposób, to przynajmniej poprzez żarliwą modlitwę prośmy naszego Ojca w niebie o sprawiedliwy podział plonów ziemi, aby ludzie nie umierali więcej z głodu.
 4. A w środę, 8 maja, przypada uroczystość Świętego Stanisława, biskupa i męczennika, głównego patrona Polski. Jest on wzorem dla tych, którzy kropla po kropli mają oddawać codziennie swoje życie dla gromadzenia Chrystusowej owczarni. Wszystkich Parafian Gości zapraszamy na Eucharystię tej uroczystości o godzinie 17.00.
 5. Przypominamy, że w naszym kościele w maju codziennie odprawiamy nabożeństwa majowe ku czci Matki Najświętszej o godzinie 16.30. Dzisiaj o godz. 18.30 dodatkowo odbędzie się majówka przy kapliczce na Wzgórzu Marii
 6. W przyszłą niedzielę przypada uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego, po której poprzez specjalną nowennę będziemy się przygotowywali do uroczystości Zesłania Ducha Świętego. W przyszłą niedzielę o godz. 11.30 dzieci klas II z naszej parafii przystąpią do I-ej Komunii św. Prosimy wiernych by w następną niedzielę uczestniczyli we Mszy św. w innych godzinach, natomiast Mszę św. o 11.30 pozostawili dla dzieci komunijnych, ich rodziców i zaproszonych gości. Spowiedź św. dla dzieci komunijnych, ich rodziców odbędzie się w sobotę od godz. 10.00 – 11.00
 7. W poniedziałek po Mszy św. wieczornej zbiórka ministrantów i kandydatów.
 8. W czwartek po Mszy św. wieczornej spotkanie dla Grupy Biblijnej.
 9. W piątek po Mszy Św. wieczornej spotkanie modlitewne dla grupy Taizé. O godz. 19.00 spotkanie Duszpasterstwa Młodzieży.
 10. W sobotę o 10.00 spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii.
 11. W sobotę spotkanie Rodziny Radia Maryja – 8.30 Godzinki o NMP i litania do bł.  JPII przed obrazem MB Nieustającej Pomocy, 9.00 Msza św. i adoracja
 12. Gazety „Gościa Niedzielnego”, „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. W dzisiejszej „Wniebowziętej” relacje z rekolekcji kandydatów do bierzmowania i Eucharystii jedności wraz z modlitwą o uzdrowienie, która 1 maja zgromadziła w naszym kościele wspólnoty modlitewne całej Ziemi Kłodzkiej.
 13. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, w tych godzinach dodatkowo w sobotę czynna jest biblioteka parafialna.

 

f