1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Oby wszystko w naszym życiu było czynione na chwałę Trójcy Świętej!
2. Jednocześnie w dniu dzisiejszym obchodzimy Dzień Matki. Serdeczną pamięcią obejmujemy nasze drogie mamy, te żyjące i te, które Pan Bóg przywołał już do siebie. Dziękujemy za ich dobre serca i ręce, a także prosimy o potrzebne łaski w ich codziennym trudzie.
3. W najbliższy czwartek, 30 maja, w liturgii będziemy celebrować uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. Będziemy dziękować Bogu za dar Eucharystii, będziemy prosić Chrystusa o błogosławieństwo i pokój dla Kościoła powszechnego, naszej Ojczyzny i naszego Narodu. Udział w procesji jest publicznym wyznaniem wiary w to, że Jezus jest wśród nas, w naszym życiu zawsze obecny. Przygotujmy cztery ołtarze, udekorujmy nasz parafialny wieczernik i nasze domy, a przede wszystkim otwórzmy Jezusowi nasze serca, aby mogło je opromienić Jego błogosławieństwo. Msze Święte odprawione będą o godzinie 7.00, 8.30, 10.00, zaraz po procesji ok. 11.45 i 17.00. Główna Msza św. z procesją będzie odprawiona o godz. 10.00. Po Mszy św. wieczornej o godz. 17.00 nastąpi poświęcenie pojazdów samochodowych.
4. Procesje eucharystyczne wokół naszego kościoła będą się odbywały codziennie o godzinie 16.30, przez całą tak zwaną oktawę Bożego Ciała. Nie sprawiajmy Chrystusowi zawodu obojętnością, wykrętem czy lenistwem. Jak On pragnie być blisko nas, tak my przychodźmy jak najczęściej do Niego.
5. W najbliższą sobotę rozpoczynamy miesiąc czerwiec – poświęcony czci Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe o godzinie 16.30. Jest to jednocześnie pierwsza sobota miesiąca, tego dnia modlimy się wraz z Apostolstwem Dobrej Śmierci.
6. W poniedziałek zbiórka lektorów, ministrantów i kandydatów po Mszy św. wieczornej.
7. We wtorek spotkanie Grupy Miłosierdzia w kościele po Mszy św.

8. W piątek spotkanie grupy Taizé po Mszy św. wieczornej.9. W sobotę spotkanie koła Radia Maryja: o godz. 8.30 Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP, litania do bł. JPII przed obrazem MB Nieustającej Pomocy, Msza Św. o godz. 9.00 i Adoracja.
10.
2 czerwca odbędzie się pielgrzymka zarządu Towarzystwa Przyjaciół WSD w Świdnicy do seminarium, na piknik w ogrodach WSD w Świdnicy.

W tym tygodniu patronują nam:

  • We wtorek, 28 maja, przypada 32. rocznica śmierci Sługi Bożego Stefana Kardynała Wyszyńskiego
  • 29 V – Święta Urszula Ledóchowska (1865-1939), założycielka Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego, zwanych urszulankami szarymi, z domem macierzystym w Pniewach, wielka wychowawczyni i opiekunka młodzieży (wspomnienie obowiązkowe);
  • W piątek, 31 maja, przypada święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. Ona jest świątynią Ducha Świętego od chwili Zwiastowania i niesie go innym, jak swojej krewnej – Elżbiecie podczas nawiedzenia, aby mógł się dalej rozlewać na całe stworzenie.
  • 1 VI – Święty Justyn (†165), męczennik, największy apologeta chrześcijański II wieku, który zginął za wiarę podczas prześladowań za cesarza Marka Aureliusza (wspomnienie obowiązkowe).
f