1. Rozpoczęliśmy miesiąc czerwiec poświęcony Sercu Pana Jezusa. W naszym kościele codziennie o godzinie 16.30  odprawiamy nabożeństwo czerwcowe, podczas którego  śpiewamy Litanię do Serca Pana Jezusa. Jest ono wyrazem naszej wiary w wielkie Boże miłosierdzie. Serdecznie zapraszamy. Do czwartku podczas nabożeństwa odbywać się będzie procesja teoforyczna. W czwartek na zakończenie oktawy Bożego Ciała na wieczornej Mszy św. nastąpi poświecenie wianków. Dzieci zapraszamy do sypania kwiatów.
2. W naszej parafii goszczą i dzielą się świadectwem powołania i życia siostry ze zgromadzenia Mniszek Klarysek od Wieczystej Adoracji z Ząbkowic Śląskich. Po Mszach św. można wspomóc siostry ofiarą.
3. Dzisiejszego dnia w Kościele powszechnym na całym świecie z inicjatywy papieża Franciszka przeżywana jest adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy na wspólną modlitwę przed Najświętszym Sakramentem, którą rozpoczniemy po Mszy św. o 11.30 a zakończymy nabożeństwem czerwcowym i procesją o 16.30.
4. Z inicjatywy metropolity warszawskiego księdza kardynała Kazimierza Nycza od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności. Zbiórka do puszek na budowę Świątyni Opatrzności Bożej po Mszach św. w przyszłą niedzielę.
5. W tym tygodniu również pierwszy czwartek i pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej pierwszopiątkowej w naszym kościele w czwartek i piątek od 16.00-17.00. W piątek o 16.00 zmiana tajemnic różańcowych, o 16.15 Koronka do Miłosierdzia Bożego i nabożeństwo czerwcowe. W piątek też przypada uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, jednocześnie obchodzona w Kościele jako Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. A w sobotę, 8 czerwca, w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Gorąco zachęcamy do licznego udziału w liturgii tych najbliższych uroczystych dni. Odwiedziny chorych w sobotę do południa.
6. We wtorek spotkanie Grupy Miłosierdzia w salce na plebanii po wieczornej Mszy św
7. W najbliższą, pierwszą środę miesiąca wieczorna Msza św. zostanie odprawiona przy ołtarzu NMP Nieustającej Pomocy. Zapraszamy do modlitwy przed wizerunkiem czczonym w naszym sanktuarium.
8. W czwartek zapraszamy na Mszę św. i zbiórkę wszystkich lektorów, ministrantów i kandydatów.
9. W piątek spotkanie grupy Taizé po Mszy św. wieczornej.
10. W przyszłą sobotę spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii o godz. 10.00.
11. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem.
12. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.
13. Dziś o 15:00 w Teatrze Zdrojowym z okazji obchodów Międzynarodowego Dnia Dziecka, Odbędzie się Salon Poezji Dziecięcej z udziałem  aktora Roberta Koszuckiego, znanego między innymi z serialu "Na dobre i Na złe". Przewidziany jest również konkurs plastyczny, a na koniec mała niespodzianka. Centrum Kultury serdecznie zaprasza

W tym tygodniu patronują nam:

  • 3 VI – Święci Karol Lwanga i jego towarzysze (†1886), męczennicy z Ugandy w Afryce, którzy również oddali życie dla Chrystusa (wspomnienie obowiązkowe);
  • 5 VI – Święty Bonifacy (673-754), biskup i męczennik, benedyktyn, wielki misjonarz i apostoł Niemiec (wspomnienie obowiązkowe).
f