1. Dziś przypada 10. niedziela w ciągu roku. W czerwcu zachęcamy do udziału w nabożeństwach czerwcowych, by być jeszcze bliżej Jezusowego Serca, które jest najpełniejszym wyrazem Bożej miłości miłosiernej, Bożego miłosierdzia. To wyjątkowa okazja do wynagrodzenia Bogu za grzechy swoje i świata. Zapraszamy na nabożeństwo czerwcowe codziennie o godz. 16.30
 2. Pamiętajmy, że autentyczną wspólnotą miłości Boga i ludzi stajemy się na Eucharystii. Starajmy się uczestniczyć w niej jak najczęściej, nie tylko w niedziele i święta. Właśnie podczas Mszy Świętej uczymy się, jak przekładać doświadczenie wiary na nasze codzienne życie. Naszym zadaniem jest przemienienie świata miłością miłosierną.
 3. W wtorek spotkanie Grupy Miłosierdzia po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.
 4. Spotkanie Grupy Biblijnej w czwartek po Mszy św. wieczornej. Będzie to spotkanie podsumowujące dwuletni cykl spotkań, w czasie których przeczytaliśmy dokładnie całą Ewangelię wg św. Marka.
 5. Grupa Teatralna zaprasza na spektakl na podstawie dramatu Williama Szekspira „Makbet”. Spektakl przedpremierowy w piątek 14.06 o godzinie 11.00. Spektakle premierowe w piątek 14.06 o godz. 19.00 i w sobotę 15.06 o godz. 20.00. Zapraszamy do budynku Teatry Zdrojowego, wstęp wolny.
 6. 19 czerwca w Ołdrzychowicach Kłodzkich odbędzie się Msza jedności z modlitwą o uzdrowienie. Zapraszamy do wzięcia udziału w tym modlitewnym spotkaniu wszystkich zaangażowanych w pracę różnych grup duszpasterskich a także osoby przezywające trudności tak duchowe jak i fizyczne. Organizujemy wspólny dojazd autokarem – wyjazd 19 czerwca o 17.45 z przystanku PKS w Polanicy, powrót około 22.30. Koszt: 10 zł, zapisy w zakrystii.
 7. Rodzina Radia Maryja zaprasza wszystkich sympatyków na pielgrzymkę Rodziny Radia Maryja w dniach 13-14 lipca 2013. Wyjazd 13 lipca o 5.00 z przystanku PKS, w programie pobyt w Głogówku, na Górze św. Anny, w Częstochowie. Koszt: 110 zł, zapisy w zakrystii.
 8. W piątek spotkanie grupy Taizé po Mszy św. wieczornej.
 9. W przyszłą sobotę spotkanie scholi dziecięcej w salce na plebanii o godz. 10.00.
 10. Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem.
 11. Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00
 12. W sobotę 22 czerwca o godz. 12:00 w polanickim Kościele odbędzie się inauguracja poranków muzycznych Matinee dla dzieci. Jest to nowe wydarzenie kulturalne w naszym mieście skierowane dla najmłodszych. Pierwszy koncert zainaugurują światowej sławy artyści: Magdalena Blum – fortepian, Magdalena Kulig – mezzosopran, Krzyztof Karpeta – wiolonczela. Centrum Kultury w Polanicy Zdroju i artyści serdecznie zapraszają zarówno dzieci jaki dorosłych.

W tym tygodniu patronują nam:

 • 10 VI – Błogosławiony Bogumił (ok. 1135-1204), biskup poznański i gnieźnieński (wspomnienie obowiązkowe);
 • 11 VI – Święty Barnaba Apostoł, bliski współpracownik Świętego Pawła (wspomnienie obowiązkowe);
 • 13 VI – Święty Antoni z Padwy (1195-1231), franciszkański prezbiter i doktor Kościoła, czczony i kochany od wieków na całym świecie (wspomnienie obowiązkowe).
 • 14 VI – Błogosławiony Michał Kozal (1893-1943), biskup i męczennik obozu w Dachau (wspomnienie obowiązkowe);
 • 15 VI – Błogosławiona Jolanta (ok. 1244-1298), zakonnica, klaryska, a wpierw żona Bolesława Pobożnego, księżna kaliska (wspomnienie obowiązkowe).
f