1. Trwa czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Przez udział w nabożeństwach czerwcowych wynagradzamy Bożemu Sercu grzechy nasze i bliźnich, wszelkie zniewagi i braki w wierze i prosimy o wytchnienie oraz pociechę w codziennych troskach.
2. Dzisiaj obchodzimy też Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmiemy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o własne rodziny.
3. W jutrzejszy poniedziałek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia Świętego Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Panu Jezusowi. W Litanii do wszystkich świętych jest wymieniany na pierwszym miejscu, zaraz po Maryi. To wielki nauczyciel i świadek Bożej Prawdy, który za nią był gotów oddać życie.
4. W środę będziemy przeżywali odpust z racji wspomnienia NMP Nieustającej Pomocy. Zapraszamy na Nowennę o 18.30 i uroczystą Mszę św. o godzinie 19.00.
5. Zaś w przyszłą sobotę, 29 czerwca, przypada uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła. Zaczniemy ją celebrować już w piątek, 28 czerwca, uroczystą wieczorną Mszą Świętą wigilijną o godzinie 17.00, w samą uroczystość Eucharystia o godzinie 7.00 i 17.00 W kalendarzu liturgicznym czcimy ich razem, bo są dwoma wielkimi filarami, na których wsparty jest Kościół rzymski. Tradycja głosi, że ponieśli śmierć męczeńską tego samego dnia. Ich wstawiennictwu będziemy polecać Bożej opiece wszystkich wierzących, zwłaszcza pasterzy Chrystusowej Owczarni. Swoimi modlitwami obejmijmy również papieża Benedykta XVI – Piotra naszych czasów.
6. U progu czasu wakacyjnego pamiętajmy, że od Boga i Jego przykazań nie ma wakacji, a na urlop warto zabrać ze sobą różaniec, modlitewnik i Pismo Święte. Nie zapominajmy też, że każda niedziela jest drogowskazem na wakacyjnej drodze. Bez tego drogowskazu łatwo się zagubić, a szatan nie odpoczywa, w wakacje żniwuje.
7. Informujemy wiernych, że z dniem 29 VI następuje zmiana ks. Łukasza Czanieckiego z funkcji wikariusza i skierowanie Go na studia biblijne w Rzymie. Ks. Łukaszowi serdecznie dziękujemy za pracę duszpasterską w naszej parafii. Równocześnie do pracy duszpasterskiej ks. Biskup skierował nowo wyświęconego ks. Michała Kropidłowskiego. Znamy go dobrze, ponieważ  u nas odbywał praktykę diakońską. Ks. Neoprezbiter w przyszłą niedzielę o godz. 11.30 odprawi Mszę św. prymicyjną i udzieli prymicyjnego błogosławieństwa.
8. Teatr Gimnazjum im. dr. J. Matuszewskiego zaprasza na dodatkowy spektakl sztuki „Makbet” jutro, 24 czerwca o godzinie 19.00 do Teatru Zdrojowego.
9. 25.06.2013 spotkanie Grupy Bożego Miłosierdzia, Koła RM i Towarzystwa WSD,  na modlitwie w kościele po wieczornej Mszy św.
10.
W piątek zakończenie roku szkolnego – zapraszamy na Mszę św. o godz. 8.00.
11.
W piątek spotkanie grupy Taizé po Mszy św. wieczornej.
12.
Sympatyków Radia Maryja zapraszamy na pielgrzymkę w dniach 13-14.07 do Częstochowy, cena 110 zł w tym nocleg. Zapisy w zakrystii.
13.
Gazety: „Gościa Niedzielnego” i „Niedzielę” i nasz tygodnik „Wniebowzięta” ministranci rozprowadzają przed kościołem. W tym tygodniu ukazał się setny numer „Wniebowziętej”, dziękujemy wszystkim czytelnikom za nabywanie gazety parafialnej.
14.
Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę w godz. 16.00 – 17.00, zaś biblioteka parafialna w sobotę od 16.00 – 17.00.

W tym tygodniu patronuje nam:

  • 28 VI – Święty Ireneusz (ok. 130-202), biskup Lyonu, teolog, obrońca tradycji apostolskiej i męczennik, obdarzony tytułami ojca i doktora Kościoła (wspomnienie obowiązkowe).
f