DWUDZIESTA PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU    22 września 2013
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
1.    W kolejną wrześniową niedzielę pamiętamy w naszych modlitwach o ofiarach II wojny światowej, żołnierzach i ludności cywilnej. Jesteśmy dłużnikami tych, którzy przelali krew za wolność. Modlitewna pamięć niech będzie wyrazem naszej wdzięczność.
2.    Na dobre rozpoczął się rok szkolny i katechetyczny. Prosimy, aby dla dzieci, młodzieży, ale i rodziców, katechetów i wychowawców był to czas rozpoczęty w imię Boże. Zachęcamy też do odważnego rozglądania się, aby poza nauką znaleźć właściwe miejsce dla swojego wzrostu duchowego, dla umacniania swojej komunii z Bogiem. Jest wiele propozycji, choćby działające u nas koła, organizacje katolickie, schola, Liturgiczna Służba Ołtarza, Duszpasterstwo młodzieży, Taize, grupy parafialne. Zapraszam wszystkich chętnych do wspólnej pracy!
3.    Od poniedziałku do niedzieli w naszym Kościele trwa adoracja od godz. 7 30 - 16 50 w kaplicy Bożego Miłosierdzia. W piątki o godz. 16.30 Koronka w int. powołań.
4.    W wtorek o 16.30 zapraszamy na modlitwę wraz z grupą Miłosierdzia Bożego natomiast spotkanie odbędzie po wieczornej Mszy św. w salce na plebanii.
5.    W środę o 16.30 zapraszamy na Nowennę do M. B. N. Pomocy, zaś w piątek o 16.30 na Koronkę do Miłosierdzia Bożego. Modlić się będziemy w intencji powołań.
6.    W czwartek po wieczornej Mszy św. spotkanie dla ministrantów i lektorów.
7.    W piątek po Mszy św. wieczornej spotkanie grupy Taizé na godz. 19.00 zapraszamy młodzież z Duszpasterstwa Młodzieży.
8.    Spotkania scholi dziecięcej odbywać się będą od początku października..
9.    W zakrystii są już do nabycia nasze parafialne kalendarze w cenie 5zł. Dochód przeznaczony jest na Liturgiczną Służbę Ołtarza
10.    Kancelaria parafialna czynna będzie w środę i sobotę od 16.00-17.00, zaś w sobotę w tych godzinach czynna jest biblioteka parafialna.
11.    Gazety: Gość Niedzielny, Niedziela i nasz tygodnik Wniebowzięta ministranci rozprowadzają przed kościołem
12.    W związku z przeżywanym Rokiem Wiary planowane jest diecezjalna pielgrzymka do Sanktuarium MB Strażniczki Wiary w Bardzie 5 X 2013. Koszt udziału 10 zł. Chętnych prosimy o zapisywanie się zakrystii.
13.    W dniach 09-11.października br. jest organizowana Pielgrzymka śladami bł. Jana Pawła II. Prosimy do 30 września przyjmujemy zgłoszenia na pielgrzymkę.
14.    26.09 to jest czwartek rozpoczynamy nowennę do św. s. Faustyny która potrwa do 04.10 W miesiącu wrześniu nowenna pół godziny przed Mszą św. wieczorną w październiku o 16. 15, przed nabożeństwem różańcowym.
15.    Po wakacyjnej przerwie już działa nasza parafialna strona internetowa. dres naszej strony: www.parafiapolanica.pl Serdecznie zapraszamy do odwiedzin naszej strony.
16.    W przyszłą niedzielę zapraszamy na Mszę św. O godz. 11.30, podczas której nastąpi Inauguracja  Akademii Trzeciego Wieku. Zaproszenie kierujemy do :  przedstawicieli klubów seniora, środowisk      rencistów i emerytów, przedstawicieli grup parafialnych tj.: róż różańcowych, grup              miłosierdzia Bożego, kół radia Maryja, rad parafialnych, towarzystw, miłośników seminarium, chórów parafialny, bractw oraz do osób zainteresowanych.       

W tym tygodniu patronują nam:
·    23 IX – Święty ojciec Pio (1887-1968), prezbiter, kapucyn, stygmatyk i mistyk, wielki czciciel Eucharystii i Matki Bożej (wspomnienie obowiązkowe);
·    25 IX – Błogosławiony Władysław z Gielniowa (1440-1505), franciszkanin przepełniony duchem pokuty i płomienny kaznodzieja (wspomnienie obowiązkowe);
·    27 IX – Święty Wincenty à Paulo (1581-1660), prezbiter, „duszpasterz galerników”, założyciel Zgromadzenia Księży Misjonarzy – lazarystów i Sióstr Miłosierdzia – szarytek (wspomnienie obowiązkowe);
·    28 IX – Święty Wacław (ok. 903-935?), książę czeski, który zginął za wiarę w Chrystusa z rąk swego brata, poganina, patron Czech (wspomnienie obowiązkowe).

f